Zápasy základní skupiny budou mít tři cenové hladiny (dle atraktivity 140, 240 a 290 korun). Utkání českého týmu, čtvrtfinále a semifinále se pak budou prodávat za 290 korun, zápas o bronz za 350 a finále za 450 korun. Nejlevnější budou duely o udržení (90 korun).

„Nastavení cenové politiky je v rámci organizace šampionátu stěžejní záležitostí, které jsme se věnovali opravdu pečlivě. Organizační výbor se snažil zohlednit několik faktorů – kromě samotné atraktivity utkání juniorských týmů, v nichž můžou fanoušci vidět budoucí hvězdy světového hokeje, také termín akce, který je zajímavý zejména pro domácí diváky, a proto jsme chtěli, aby byl turnaj cenově dostupný a fanoušci si jej mohli užít a navštívit hned několik utkání. V rámci jednotlivých kategorií jsme také zohlednili dlouhodobou výkonnost a úspěšnost jednotlivých týmů, stejně jako důležitost utkání v play-off fázi turnaje,“ uvedl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Jiří Polanský (v bílém) ve své šanci proti Plzni zaváhal. Hosté na úvod vyhráli.
Ocelář Polanský nebyl spokojen. Nebyl to náš výkon, uznal

Ceny vstupenek jsou pro obě dějiště – ostravskou Ostravar Arénu i třineckou Werk Arénu – stejné. Prodej na oficiálním webu 2020.worldjuniors.hockey, a prodejních místech Sazky začne ve středu 24. dubna v 11 hodin.

Český tým pod vedením kouče Václava Varadi čeká v základní skupině Rusko (čtvrtek 26. prosince), Německo (sobota 28. prosince), USA (pondělí 30. prosince) a Kanada (úterý 31. prosince).

Čtvrtfinále si pak obě města rozdělí, semifinále a boje o medaile, stejně jako o udržení, se uskuteční už pouze v Ostravě. Prodejní kapacita Ostravar Arény je 7800 míst, v případě Werk Arény je to pak 4200 míst. Přibližně 25 procent kapacity arén zahrnují blokace pro IIHF, týmy, média, technické blokace.

Třinečtí hokejisté (v bílém) prohráli úvodní semifinále s Plzní 1:4.
Oceláři na úvod padli. Jen doháněli

„I vzhledem k vysoké televizní sledovanosti šampionátu zejména v zámoří jsme vyšli vstříc přání držitele televizních práv a výrobce televizního signálu, společnosti TSN ohledně systému prodeje. V rámci prodeje vstupenek uvolňujeme v první fázi do prodeje vstupenky v sektorech na takzvané ‘televizní straně’, tzn. za střídačkami a za brankami,” vysvětlil Urban.

„Turnaj juniorů patří k nejsledovanějším světovým šampionátům. Doufáme, že v České republice o něj také bude zájem a spousta hokejových fanoušků už nyní začne plánovat, jak stráví vánoční svátky v Moravskoslezském kraji. Věříme, že nastavenou cenovou politikou jsme jim vyšli vstříc a najdou si cestu na stadiony opravdu v hojném počtu,” dodal Martin Urban.

Petr Vrána (vpravo) na tréninku před zápasem s Plzní.
Petr Vrána: Nikdo si nemyslel, že Plzeň přejedeme

Mistrovství světa hráčů do dvaceti let se v Česku konalo celkem třikrát a vrací se po dvanácti letech. Město Ostrava přivítá hokejový šampionát dvacetiletých již podruhé, Třinec čeká premiéra.

Ceny vstupenek na MSLH 20 IIHF 2020:
Základní skupina: 140 - 240 - 290 Kč
Zápasy ČR ve skupině, čtvrtfinále, semifinále: 290 korun.
Zápasy o udržení: 90 korun.
Zápas o bronz: 350 Kč.
Finále: 450 Kč.
Prodej: oficiální web 2020.worldjuniors.hockey, prodejní místa Sazky.
Začátek prodeje: 24. dubna 2019, 11.00 hod