Zajít si o víkendu v klidu posedět do své oblíbené hospůdky nebo baru? To je nemyslitelné. Všude bude narváno, kdo si bude chtít sednout, musí své místo dopředu zarezervovat. Ale proč ne. Zase si jednou lidé odpočinou od různých stresových situací, které je provází pracovním týdnem. I když… Jestli budou zápasy probíhat podobným způsobem, jako čtvrtfinále s Finy, máme se všichni nač těšit. Jágrmánie je zpět. Hoši, ať se vám daří, držíme všichni palce.

Redakce Frýdecko-místeckého a třineckého deníku vyzpovídala několik sportovních osobností regionu, kterým položila dvě otázky. Zde vám přinášíme jejich odpovědi.
1) Sledujete letošní světový šampionát v ledním hokeji?
2) Jaké dáváte šance českému národnímu týmu v semifinálovém duelu s Kanadou?

Karel Kula (předseda MSKFS Ostrava, sportovní ředitel FK Fotbal Třinec)
Musím říct, že se mi letošní hokej na mistrovství moc líbí. Jde vidět, že týmy hrají naplno, nikdo netaktizuje. Hráči si společně s fanoušky musí užívat také kulisu, ta je parádní. Vezměte si v potaz, že i zápasy, které se hrály kolem poledne, byly vyprodány. Co se týče semifinálového zápasu, tak už v tom prvním vzájemném utkání bylo vidět, že když Kanada zabrala na plné obrátky, tak nás jasně přehrávala. My jsme ale teď určitě sebevědomější, než předtím. Kluci postoupili mezi nejlepší čtveřici, teď už to bude kdo s koho. Šance vidíme tak padesát na padesát. Vidím to spíš pozitivně, forma totiž stoupá.

Josef Nejezchleba (předseda TJ Slezan Frýdek-Místek)
Zatím si myslím, že všechno klape. Hrají se pěkné zápasy. Pro mě je určitě naprostou jedničkou Jágr. To je zážitek sledovat, co předvádí za fantastické výkony. Jinak našim v semifinále moc velké šance nedávám. Vidím to tak na třicet procent. Určitě bych to ale klukům strašně moc přál. Hlavně Jardovi Jágrovi, který je na sklonku své kariéry.

Marie Hrachová (bývalá reprezentantka ČSSR ve stolním tenise)
Hokej teď sleduji jakoby z rychlíku, jelikož toho mám pracovně hodně. Ale samozřejmě vím, že naši ve čtvrtfinále vyhráli, a že Jágr hrál výborně. Já jsem strašně ráda i za trenéra Růžičku. Víte, mě se ty řeči, které někdo úmyslně vytáhl před mistrovstvím, vůbec nelíbily. I proto trenérovi přeji úspěch, a kdyby to dotáhl co nejvýše, byla bych ráda. No a Kanada? Já to beru tak, že pořád je to otevřené. Dáme šťastný gól a kluci se chytnou. Hlavně se nesvazovat zbytečně nervozitou. I já, kdy jsem šla do utkání s jasnou favoritkou, tak jsem se snažila hrát co nejlépe. Hlavně se musí na soupeře dobře připravit, zvolit tu správnou taktiku.

Michal Vacula (házenkář, SKP Frýdek-Místek)
Viděl jsem pár zápasů v televizi a byl jsem se podívat také na pražské utkání mezi Kanadou a Rakouskem. Myslím si, že naši nemohou dvakrát prohrát se stejným soupeřem a pokud budou hrát zodpovědně dozadu jako proti Finům a podaří se jim udržet ofenzivní hvězdy Kanady na uzdě, mohou uspět. Na druhou stranu má Kanada podle mne nejlepší mužstvo i formu ze všech týmů na mistrovství. Oni snad ani nestřílejí na branku, prostě puk dovezou až do ní. Ale na bojovný výkon Čechů podpořený nejlepšími fanoušky jim to tentokráte stačit nebude.

Jan Sluštík (útočník HC Frýdek-Místek)
Samozřejmě, že mistrovství sleduji. Byl jsem se dokonce na jedno utkání i podívat v ostravské ČEZ Aréně. Šlo o utkání mezi USA a Slovinskem. Atmosféra byla v hale skvělá, jen mě zarážely ceny občerstvení. Jinak si myslím, že toto mistrovství je velice povedené. Co se týče semifinále, tak i když budu fandit samozřejmě našim, tak více asi věřím Kanadě a jejich výhře 1:5.

Vladimír Goffa (bývalý trenér MFK Frýdek-Místek)
Hokejový šampionát v České republice je nesmírně napínavý a už od zápasů ve skupinách mě připoutal k televizní obrazovce. Slovenská reprezentace se do čtvrtfinále neprobojovala, fandím teda bratrům zpoza řeky Moravy. Český národ může být právem hrdý na fenomenálního Jágra. Je to skutečně národní umělec, který svůj talent vydřel nesmírnou pracovitostí. Kanada hraje na šampionátu hokej z jiné planety, ale semifinále se začíná od stavu 0:0. Občas jak se říká, i motyka (hokejka) vystřelí. Růžičkovi svěřenci mohou příjemně překvapit a já věřím, že favorita zaskočí.

Tomáš Machálek (šéfredaktor Frýdecko-místeckého a třineckého deníku)
Hokej sleduji podle svých časových možností, ale snažím se hlavně zápasy našeho národního týmu spatřit a hlavně neusnout. Náš tým má Jardu Jágra, který je jen o tři týdny mladší než já, takže věřím, že svými zkušenostmi a hlavně tím srdíčkem dokáže strhnout své mladší spoluhráče. Jardu zároveň obdivuji, kde to dotáhl, jelikož já jsem kariéru hokejisty skončil na Škodíkově rybníku v Kozlovicích.