TJ JM Chodov - SK FBC ZP AGEL Třinec 13:4 (4:1, 2:2, 7:1)

Pouze se sedmi hráči a dvěma gólmany přijeli Slezané do Prahy. Od úvodu utkání nastolili hosté taktiku tvrdý beton a vycházelo jim to čtyřicet minut.

Bezbrankový stav vydržel necelých pět minut. Pak se po rychlém brejku prosadil přesnou střelou Vávra. O půl minuty později navíc Zozulák našel zpoza brány Řeřichu a rázem to bylo 2:0. První branku Třince mohl docílit Žák, ale ani na třikrát neprostřelil výborného brankáře Baráka. V 15. minutě se už hostům povedlo skórovat. Curney utekl domácí obraně, předložil míček před prázdnou bránu Žákovi a ten už nezaváhal. O dvě a půl minuty to bylo znovu o dvě branky, když Zozulák propálil třineckou zeď, před Ščigelem zůstal sám Brychca a tomu už stačilo zeptat se třineckého brankáře - kam to chceš. Na to navázal před brankou osamocený Schwan čtvrtým gólem.

Hned v úvodu druhé třetiny dostali Oceláři možnost přesilové hry, kterou po sedmnácti sekundách využil přesnou ranou Curney. Jenže domácí našli rychle odpověď v podobě branky z hole Zozuláka. Třicátá minuta byla ve znamení zázračných zákroků brankářů. Nejprve měl prázdnou bránu Schwan, Ščigel nezaváhal a vyrazil téměř jistý gól. Na druhé straně utekl Žák, položil si Baráka, ale ten jej následně vychytal. Akce pokračovala, třinecký útočník přihrál míček Curneymu, který střílel do prázdné brány. Reprezentační gólman neuvěřitelně dokázal po míčku skočit a gól z toho také nebyl. O chvíli později nestačil Petr Ščigel na střelu Podhráského a těsně před koncem druhé třetiny snížil bratr třineckého brankáře, takže do kabin šly obě mužstva za stavu 6:3.

S přibývajícím časem docházely Třinečanům síly, navíc se utkání zvrhlo v přestřelku. Po Zozulákově přihrávce se prosadil přes dva obránce Šochman. Za minutu a půl se z nahrávače změnil v střelce Martin Zozulák a na tabuli svítil stav 8:3. V 52. minutě snížil Martin Ščigel střelou po zemi. Jenže o pár sekund později vyhnal brankáře Ščigela devátou brankou Šochman. Za osm sekund inkasoval i Cieslar, ten z hole Brodíka. Ani oddechový čas nepomohl ke zklidnění a branky na kontě Třince přibývaly. V 54. minutě se trefil Řeřicha, na něj vzápětí navázal Schwan. O konečnou úpravu výsledku se postaral nejproduktivnější hráč zápasu Martin Zozulák. Chodovský útočník oplatil Třineckým loňské vyřazení z extraligy.

Branky a nahrávky: 5. Vrána (Podhráský), 6. Řeřicha (Zozulák), 17. Brychca (Zozulák), 18. Schwan (Šochman), 24. Zozulák (Dvořák), 32. Podhráský (Stavjaník), 48. Šochman (Zozulák), 50. Zozulák (Brychca), 52. Šochman (Schwan), 52. Šochman (Zozulák), 54. Řeřicha, 55. Schwan (Zozulák), 60. Zozulák (Šochman) - 15. Žák (Curney), 22. Curney (Gajda), 34. M. Ščigel, 52. Ščigel (Curney). Rozhodčí: Torvet - Eliassen (oba Nor.). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 115.
Třinec: P. Ščigel (51. Cieslar) - Gajda, Führer - Vlček, Žák, Curney, M. Ščigel, Šrámek.
V neděli 11. ledna čeká třinecké florbalisty nováček soutěže - Znojmo. Ti přijedou spolu s dalšími 70 fanoušky a budou chtít urvat všechny body, avšak nebudou to mít lehké. (mai)