Vše bylo posvěceno i samotným městem Frýdek-Místek, kdy zdejší zastupitelé dali na svém pravidelném zasedání sedmadvaceti hlasy zelenou pro spolupráci obou hokejových klubů a Statutárním městem Frýdek-Místek. „Ve Frýdku budeme hrát druhou ligu, ale kluci se na sezonu připravují, jako bychom hráli první," přiblížil třinecký manažér mládeže a bývalý útočník Ocelářů Jan Peterek.

Farma ve Frýdku-Místku bude určena především mladým hráčům, aby mohli získat zkušenosti s dospělým hokejem. „V naší extralize už působí týmy, které spolupracují s farmami, a většinou je to oboustranně prospěšné. Třinec se nově vydává touto cestou a my doufáme, že vše bude mít pro Oceláře svůj přínos," doplnil Peterek.

Co se týče změn v týmu, tak frýdecko-místecké hokejisty povede v nadcházející sezoně nová trenérská dvojice Jiří Juřík - Marek Malík. Z loňského kádru zůstali například brankář Kubáň, obránci Krutil s Teperem, či útočníci Samiec, Slovák, Ivan a Sluštík. Do přípravy se zapojil také loňský nejproduktivnější hráč druhé ligy Vladimír Luka z Karviné, brankář prvoligového Havířova Lukáš Daneček a z Mladé Boleslavi se zase vrátil odchovanec klubu Jan Sonnek.

Uplynulou sezonu zakončili frýdecko-místečtí hokejisté na předposlední, desáté, příčce tabulky. Do té příští už ale půjdou s opačným cílem. „Zprvu jsme chtěli licenci na první ligu odkoupit. Vypadá to ale, že si druhou nejvyšší soutěž v republice musíme vybojovat na ledě sportovní cestou," upřesnil Peterek.

Jak bude nakonec model druholigové sezony 2015/2016 vypadat, o tom by měly přihlášené týmy rozhodnout na dnešním zasedání. „K účasti v nadcházející sezoně podalo přihlášku osmadvacet klubů. U některých přihlášek se ale objevily nesrovnalosti. Ty musí dané kluby vyřešit, jinak nebudou moct druhou ligu hrát," řekl pro server www.hokej.cz pracovník pro druhou ligu Vladimír Schiefner.

Přihlášku podaly tyto kluby: Sokolov, Klášterec nad Ohří, Děčín, Bílina, Řisuty, Jablonec, Trutnov, Vrchlabí, Kobra Praha, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, Technika Brno, Moravské Budějovice, Kolín, Nymburk, Hodonín, Vsetín, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, Poruba, Frýdek-Místek, Valašské Meziříčí a Břeclav.

Fanoušci HC Frýdek-Místek se tak mají určitě nač těšit. Je ale otázkou, zda-li teď bude kapacita nové haly Polárka dostačující. I když se v loňské sezoně hokejistům Frýdku výsledkově moc nevedlo, shlédlo jejich sedm domácích duelů průměrně 1043 diváků (celková kapacita haly je 2060 míst k sezení).

LETOŠNÍ VÝSLEDKY A NÁVŠTĚVY V POLÁRCE
FM – Technika Brno 2:3 (2150)
FM – Nový Jičín 3:4 (739)
FM – SHK Hodonín 7:4 (768)
FM – Slezan Opava 2:1 (813)
FM – VHK Vsetín 2:5 (1014)
FM – SK Karviná 4:3 (887)
FM – HC Poruba 3:7 (927)
Diváci celkem 7298 (průměr 1043)