Obě mužstva do zápasu šla s jedním reprezentantem na Švédských hokejových hrách z minulého týdne. Domácí nasadili útočníka Dominika Lakatoše, hostující Oceláři pak obránce Davida Musila. Naopak klíčoví střelci Matěj Stránský a Michael Špaček zůstali po náročném programu mimo sestavu. Do ní se ale po zlomenině nohy a dlouhé absenci vrátil Aron Chmielewski.

Samotný duel lépe začal Třinec, po jehož nástupu se zdálo, že bude brzy rozhodnuto. Už po 48 vteřinách hry doklepal kanonár Martin Růžička puk za brankáře Svobodu a ukončil tak po 126 minutách jeho neprůstřelnost. Nedlouho poté navíc do vítkovické svatyně zapadlo i nahození Mariána Adámka.

Na opačné straně v solidní pozici neuspěli Lakatoš ani dorážející Krenželok. V 6. minutě ale projel obranou Třince zadák Koch a překonal Štěpánka. Vítkovice pak zásluhou přesilové hry zatlačily soupeře, ale vyrovnat se podařilo povedenou bombou od modré čáry Lukáši Kovářovi až při rovnovážném počtu hráčů na ledě.

Početní výhodu ale Ridera přece jen využila. V poslední minutě si Oceláři srazili vyražený puk za vlastní klece, gól byl připsán Lakatošovi. Těsně před koncem třetiny si Třinec ještě vytvořil nebezpečný závar, ale bez efektu v podobě změny skóre.

Bídný třinecký závěr úvodní části „odnesl“ gólman Štěpánek, jehož od 21. minuty nahradil v brance Kacetl, zbytek týmu si od trenérů nejspíš vyslechl důrazný projev, protože ve 22. minutě vyrovnal Kofroň, na něhož jen o 71 vteřin později navázal Růžička.

Nejblíže pak byly Vítkovice ke gólu na 4:4 zhruba v polovině duelu, kdy Krenželok nastřelil tyč. Své další šance ale nevyužili ani svěřenci Václava Varadi.

V závěrečné třetině měly oba týmy příležitosti. Ta největší přišla ve 48. minutě, kdy při úniku faulovali hosté Hrušku, načež následovalo trestné střílení, které však Kacetl Irglovi zneškodnil. V závěru sice Vítkovice měly šance i přesilovou hru, ale srovnat krok už nedokázaly. Třinec si minimální náskok udržel.

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Koch (Lakatoš), 14. L. Kovář (J. Hruška), 20. Lakatoš – 1. M. Růžička (Hrehorčák, Kundrátek), 4. Adámek (Marcinko), 22. Kofroň (M. Kovařčík), 23. M. Růžička (Hrehorčák, Vrána). Rozhodčí: Mrkva, Hejduk – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Bez diváků.

Vítkovice: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera, R. Černý – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Dej, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Schleiss. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.

Třinec: Štěpánek (21. Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, Musil, Adámek – Hrehorčák, Vrána, M. Růžička – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, M. Roman, Hrňa – Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.