„Leonovi fandíme, ale jsem Čech, tak o tom, komu budu držet palce, mám jasno. Nedokázal bych si představit, že bych fandil Německu,“ pousmál se rodinný příslušník slavného hokejisty David Draisaitl.

„Určitě to bude pikantní zápas. Český tým má větší kvalitu,“ míní čtyřiadvacetiletý student Vysoké školy chemické v Praze. I když se opavský rodák drtí na státnice, čtvrteční hokej sledovat bude.

David Draisaitl s přítelkyní KateřinouZdroj: Archiv Davida Draisaitla„Vzhledem k tomu, že učení mám fakt hodně, budu na hokej koukat doma,“ svěřil. Společnost mu bude dělat nejspíše jeho přítelkyně Kateřina.

Během světového šampionátu, který probíhá v Košicích a Bratislavě si už několikrát bylo předhozeno, že je do rodiny s útočníkem Edmontonu Oliers. „Máme i stejné příjmení, takže narážky jsou. Už po utkání se Slovenskem, kdy Leon dával vítěznou branku mi kolegové v práci a spolužáci říkali, že rodina pokazila Slovákům mistrovství. Obdobně to má i brácha,“ poznamenal David Draisaitl.

Na svého rodinného příslušníka je hrdý. „Úspěch mu přeji, hokeji obětoval hodně. Velký podíl na tom, kam se dostal má jeho otec. Přál jsem mu i medaili, ale letos si na ní bohužel nesáhne, protože dál půjde český tým,“ zakončil.