Věděl, že Třinec měl zápas 4. kola ve svých rukou. I potřetí ale doma nebral ani bod. „Teď to nevyšlo, ale věřím, že vyhrávat budeme,“ prohlásil Ondřej Kacetl, jehož už v úterý čeká možnost nápravy na ledě Komety Brno.

Jak se vám chytalo při návratu?

Normálně. Měl jsem, myslím si, dobrý začátek. Hned nájezd. Jo, nebylo to špatný, akorát čtyři góly jsou prostě moc. To se nemůže stávat. Hlavně mě, ale ani týmu, abychom dostávali tolik gólů.

Utkání 4. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera, 25, září 2022, Třinec. (střed) Tomáš Marcinko z Třince a Marek Kalus z Vítkovic.
Skvělý i tvrdý hokej a obrat! První derby pro Vítkovice, Třinec srazil Kalus

Konec i s trefou do prázdné brány jich bylo pět. To jste nebyli zvyklí doma dostávat. Je hra do defenzivy jiná, než v minulých letech?

Možná jsou tam drobnosti, co teď třeba rozhodují zápasy. Věřím, že to jsou drobnosti, které opravíme a bude to fungovat.

Můžete přiblížit inkasované branky?

Hmmm… Při třetím trefil asi pěticentimetrové místo, které tam vždycky vznikne, než se do toho reversu dostanu. Druhý gól jde za mnou. Škoda, měli jsme to dobře rozehrané, musím kluky asi víc podržet. Takové zápasy bychom měli vyhrávat, musíme to zvládnout.

Zápas 1. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Motor České Budějovice 0:2.
Oceláři třikrát vedli, nakonec vezou z Pardubic jenom bod. Padli v prodloužení

Zažil jste tady dva tituly. Jak žije šatna tím, že se nedaří?

Chceme vyhrávat, chceme to otočit. Snažíme se najít cestu všichni dohromady, aby se štěstí otočilo pro nás. Ne proti nám. Máme tlak, máme všechno, nehrajeme úplně špatně, ale chybí nám něco, co by výhru dokončilo.

Možná odskok na dvě branky, co myslíte?

Je to škoda. Měli jsme to dobře rozehrané, nějaké góly jsme mohli dát. Na druhou stranu, to mohly i Vítkovice. I když to bylo o gól, takové zápasy jsme uměli a umíme vyhrávat. Musíme do toho jít znova tak, jak jsme to dřív dělali.

HC Oceláři Třinec (předsezonní tisková konference 2022/2023)
Nový trenér, stejný cíl. Chceme hrát o titul, prohlásil prezident Ocelářů Moder

Před sezonou prošel tým řadou změn včetně trenéra. Byli jste připraveni na to, že by to mohlo haprovat?

Ne, ne, snažíme se hrát tak, abychom vyhrávali. Že to teď nelepí, to je momentální. Věřím, že se to brzo otočí. Že budeme hledat nějaká pozitiva na tom, co můžeme. A že to půjde.