Prostějovské Jestřáby porazili potřetí v řadě. „Měli jsme udělat tři body, ale místo toho jsme prohráli. Dělali jsme dětinské chyby, které děláme pořád dokola,“ citoval klubový web Jestřábů domácího útočníka Marka Račuka.

Přitom samotný úvod se Prostějovu povedl. Nouza otevře skóre hned ve 2. minutě, když dorazil Krejčího střelu od modré. Rysi se však postupně dostali do dvougólového náskoku.

Gól na 1:3 zařídil ve 45. minutě bývalý Jestřáb Petr Kafka a s Prostějovem to vypadalo zle nedobře. Osm minut před koncem třetí třetiny vykřesal naději Chlán a při prostějovské hře bez brankáře se dorážkou prosadil Račuk, který tak poslal duel do prodloužení. V něm se k rozhodující gólové střele dostal frýdecký Roman Szturc a zajistil tak hostům důležitou výhru.

Rysy čekají v tomto týdnu na domácím ledě dvě utkání. V pondělí vyzvou od 18 hodin tým Třebíče, v neděli 9. února pak dorazí do haly Polárka Jihlava. Tento zápas se hraje od 17 hodin.

JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:4 (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1) po prodloužení
Branky: 2. Nouza (Krejčík, Divíšek), 52. Chlán (Divíšek, Nouza), 59. Račuk (Žálčik) – 10. Hladonik (Kafka, Haman), 16. Klimša (Szturc, Tomi), 45. Kafka (Kofroň, Bartko), 64. Szturc (Martynek, M. Adámek). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 355.
Frýdek-Místek: Suchánek – M. Adámek, Haman, Bartko, Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Szturc, Klimša, Tomi – Kofroň, Hladonik, Kafka – Eret, Przybyla, Martynek – Matěj, Kaukič, Stuchlík. Trenér: Vlastimil Wojnar.