Pokud by se derby Rysů s Havířovem hrálo za normálních okolností, nejspíš by ho sledoval zaplněný stadion. „Bylo by asi plno. Bylo by to hezčí, je to škoda, ale nic s tím neuděláme,“ řekl trenér Frýdku-Místku Vlastimil Wojnar.

Jako první v zápase udeřili hosté, Rysi ale nejprve zásluhou Veselého srovnali a na začátku druhé třetiny je poslal do vedení Kurovský. Pak se ale skóre ještě několikrát měnilo.

Nejprve svou druhou brankou srovnal Procházka, v průběhu posledního dějství ale domácí vedli už 4:2 – to se trefili Klimša a Šedivý. Jenže pak ve vlastním oslabení snížil Fridrych, jenž mohl vzápětí dokonce srovnat. To se mu sice nepovedlo, necelé čtyři minuty před koncem ale udeřil Rašner – 4:4.

„Naštěstí jsme sebrali zbytek sil a dotlačili jsme to,“ uvedl Wojnar. Na konci 58. minuty se totiž prosadil Klimša a poté střelou do prázdné brány přidal definitivní pojistku Mikulík. „Bylo to ubojované vítězství, které nás stálo strašně moc sil,“ dodal kouč Rysů.

Frýdek-Místek tak po čtyřech porážkách v řadě konečně zase vyhrál. „Pro nás jsou teď všechny zápasy náročné, protože výsledkově nejsme v dobrém rozpoložení,“ prohlásil Wojnar.

Rysi hráli v zápase desetkrát v oslabení, Havířov ale ani jednu početní výhodu nevyužil. „Těch vyloučení bylo pochopitelně hodně, ale musím kluky pochválit, že to všechno ubránili. Naštěstí jsme dnes oproti poslednímu zápasu s Přerovem byli šťastnější,“ uzavřel Wojnar.

HC Frýdek-Místek – HC Heimstaden Havířov 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 5. R. Veselý (Tomi, Hrachovský), 23. Kurovský (Z. Malík), 43. D. Klimša (Šedivý, Mikulík), 48. Šedivý (Tomi, Mikulík), 58. D. Klimša (Tomi), 59. Mikulík (Šedivý, Kofroň) - 8. Procházka (Kachyňa, Doktor), 29. Procházka (Doktor, Kočí), 50. Fridrych, 57. Rašner (Bednář, Bořuta) Rozhodčí: Koziol, Ondráček - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Suchánek - Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Z. Malík, Michálek - Kofroň, Mikulík, Šedivý - Tomi, Veselý, Klimša - Kurovský, Przybyla, Martynek - Kaukič, Peterek, Raška. Trenér: Wojnar.