Oceláři rozjeli utkání podobně jako to, které hráli ve Vítkovicích v půlce září. Vedli a vedení si udržovali celý zápas. Tentokrát jej ale udrželi.

Po první části se ujali vedení 2:0, které na startu druhé periody umocnil Dravecký, hrající nyní ve velké formě. Derby rozhodli třinečtí beci Roth s Douderou, kterým zdatně sekundoval Nestrašil. Oceláři si díky vypracovali náskok, o který ale přišli, protože důrazné Vítkovice neustále úspěšně dotahovaly.

Šestičlennou skupinu, která pěstovala marihuanu, odhalili třinečtí kriminalisté. 
Šestice pěstovala a prodávala na Třinecku marihuanu, hrozí jim pětileté vězení

„Byl to trochu podobný zápas jako ten poslední domácí s Kometou. Třinec je velmi organizovaný ve středním pásmu, přes které má rychlý přechod, což ukázali u pátého gólu Kovařčíkové. Mužstvo na to připravujete, ale je to jejich obrovská zbraň a my se tomu dnes nevyhnuli,“ řekl trenér Vítkovic Jakub Petr.

„Stěžejní ale bylo, že využili přesilové hry a to, že děláme fauly, protože týmy jako Třinec a Kometa stráví v přesilovce devadesát procent času v útočném pásmu. A když ji nevyužijí, tak to unavuje, navíc vypadnete z tempa. Ukázkou toho byly hloupé fauly za brankou, nebo na červené čáře. To jsou zóny, kde ho nepotřebujete. Ale obrovský kredit do kabiny, že jsme se do zápasu vrátili,“ přiznal Petr.

Oceláři (v červeném) si připsali úvodní výhru v derby.Zdroj: Lukáš Kaboň

O poznání spokojenější však byl hostující kouč Václav Varaďa, který vítězství cenil. „V některých fázích zápasu jsme hráli velmi dobře, když jsme to potřebovali, pomohli jsme si góly, byli jsme produktivní v přesilových hrách. Domácí to ale nevzdali a zápas zdramatizovali. To, co se stalo minule, byl pro nás vykřičník, a i když se štěstím, tak jsme si závěr pohlídali. Jsou to cenné tři body,“ zhodnotil Varaďa.

Vítkovice Ridera – Oceláři Třinec 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 32. Dej (Roberts Bukarts, O. Roman), 38. Roberts Bukarts (TS), 45. Černý (O. Roman), 53. O. Roman (Trška, Roberts Bukarts) 59. Dravecký (Galvinš) – 7. M. Doudera (A. Nestrašil, M. Stránský), 17. Roth (M. Doudera, A. Nestrašil), 21. Dravecký (D. Musil, Marcinko), 43. Roth (M. Doudera, A. Nestrašil), 45. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Hrehorčák). Rozhodčí: Mrkva, Svoboda – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 6 306.

Třinec: Kváča – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Krajíček, M. Doudera, M. Adámek – Stránský, P. Vrána, A. Nestrašil – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Chmielewski. Trenér: Varaďa.

Mladí fotbalisté 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí.
Vítězem Memoriálu Tomáše Bražiny se stali benjamínci Ostravy
Horní řada zleva: Leopold Tůma (trenér), Klára Durčoková, Nela Gebauerová, Valerie Lichnová, Kateřina Venglářová, Dana Górecká (trenérka). Dolní řada zleva: Klára Michalčíková, Daniela Hrbková, Daniela Šrámková, Ivana Dohnalová.
Sokolky skončily v domácím turnaji šesté