Derby k sobě svedlo dva soupeře, kteří jsou stále mimo příčky znamenající postup do play off. A průběh utkání tomu, jak byl tento zápas důležitý, dlouho napovídal. 

V první třetině sice nastřelil hostující Klimša tyč, žádná další velká šance ale k vidění nebyla. To se změnilo v prostředním dějství, kdy už hrozily týmy na obou stranách. Skóre se však pohnulo až na začátku třetí třetiny, když se po pár vteřinách prosadil havířovský Rudovský. 

AZ mohl i zvýšit, ovšem Honzík, který tentokrát pomohl Frýdku-Místku, vytáhl důležitý zákrok. A tak vzápětí vyrovnal Šedivý a za pár minut už Rysi díky Veselému vedli. 

Uplynulo jen pár dalších vteřin a hosté díky Matiaškovi rázem vedli 3:1. Havířov pak zkoušel hru bez brankáře, v závěru ale inkasoval i počtvrté a derby těchto týmů i podruhé v sezoně ovládli hráči Frýdku-Místku. „Náš výkon gradoval ve třetí části. V ní jsme sice rychle prohrávali, ale dokázali jsme otočit zápas ve svůj prospěch. Věřili jsme si, že máme na to vyhrát,” uvedl po zápase pro havířovský web spokojený trenér Frýdku-Místku Mojmír Trličík. 

AZ Heimstaden Havířov - HC Frýdek-Místek 1:4 (0:0, 0:0, 1:4) 

Branky a nahrávky: 41. Rudovský (R. Szturc, Prokeš) – 43. Šedivý (Matiaško, Stuchlík), 47. R. Veselý (Mikulík, J. Michálek), 48. Matiaško (Ramik, Haman), 59. Mikulík (Šedivý, Haman). Rozhodčí: Koziol, Dědek – Gančarčík, Blažek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků. 

Frýdek-Místek: Honzík – Hrachovský, Haman, J. Adámek, Husák, Repe, Z. Malík, J. Michálek – Šedivý, Mikulík, R. Veselý – Klimša, D. Kindl, Martynek – Tomi, Peterek, Macháček – Ramik, Stuchlík, Matiaško. Trenér: Trličík.