Jestli někdo čekal ofenzivní hody, spletl se. Nicméně se to dalo čekat. Oceláři si už dali pozor, aby je nepotkal výpadek jako v divokém závěru úterního derby ve Vítkovicích, a také sparťanští trenéři kladli po přestřelkách Pražanů 7:6 v prodloužení a 7:8 v prodloužení důraz na defenzivu.

Stalo se. Slezané předvedli v hlavním městě poctivý a zodpovědný výkon v obranné fázi. Trenér Václav Varaďa ukázal tentokrát na gólmana Petra Kváču, aby nechal Patrika Bartošáka odpočinout.

Dvě třetiny to vypadalo růžově. Třinec se ujal vedení po gólu Doudery, které na startu prostřední periody navýšil M. Kovařčík. Hned po něm ale skóroval někdejší Havířovan Robert Říčka, což se ukázalo jako chyba.

Sparťany jeho gól nabudil a přidali na důrazu. Třinec držel náskok do začátku třetí části, kdy se prosadil Kalina a začínalo se zase od začátku. Když vše směřovalo k prodloužení, neudržel Kváča střelu Blaina a dojíždějící Rousek skóroval na 3:2. Vítězství Pražanů pak potvrdil brankou do prázdné třinecké klece Smejkal a Oceláři si z Prahy odvezli hořkou porážku. Podruhé během tří dnů byli blízko nějakým bodům, podruhé z toho nebylo nic.

„V určitých fázích utkání jsme hráli velmi dobře. Pomohla nám první branka po skvělé práci v útočném pásmu. I ve druhé třetině byl náš výkon slušný, i když tam byly pasáže, hlavně ke konci, kde nás domácí zmáčkli a vytvořili si příležitosti. Podařilo se nám to ale i díky Petru Kváčovi přežít. Ve třetí třetině to bylo o tom, kdo dá rozhodující gól. My jsme udělali hodně faulů a nakonec jsme si po individuální chybě nechali dát rozhodující gól,“ rekapituloval pro klubový web smolné utkání trenér Václav Varaďa.

Sparta Praha – Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Říčka (Blain, Rousek), 41. Kalina, 57. Rousek (Blain), 60. Smejkal (V. Růžička) – 11. M. Doudera (P. Vrána), 22. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Komárek, Frodl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7 175.

Sparta: J. Sedláček – Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Ďaloga, T. Pavelka, Krutil – Smejkal, V. Růžička, Řepík – Kudrna, Pech, Forman – Rousek, Sukeľ, Říčka – Dočekal, Klíma, Buchtele. Trenér: Krupp.

Třinec: Kváča – Gernát, Roth, Galvinš, Hrachovský, Dravecký, M. Doudera, Haman – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Novotný, Marcinko, Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň. Trenér: Varaďa.