HC Kopřivnice - HC Frýdek-Místek 4:5 (0:1, 4:1, 0:3)

K poslednímu utkání v tomto roce zavítali hokejisté Frýdku-Místku na led vedoucího týmu tabulky. Tento zápas ještě nesl jednu důležitou věc. Vítěz utkání půjde do nového roku z první pozice.

Do hostující branky se tentokráte postavil Unzeitig, který byl stejně jako hráči před ním, udělat pro úspěch maximum. Od úvodního buly se hrálo svižně na obě strany, ale první přesná střela přišla až v čase 2:20 minut. To vypálil Merta a hosté se dostali do vedení. Při domácích hokejistech stálo v úvodní dvacetiminutovce docela štěstí. Stačí jen vzpomenout neproměněný samostatný nájezd Zapletala.

I do druhé třetiny nastoupil Frýdek se stejným herním projevem a nasazením. Oba brankáři měli hodně práce. V polovině 28. minutě udeřilo na hostující straně podruhé. To si Zapletal vyměnil puk s Janem Sluštíkem a Frýdek vedl 2:0. Souboj sourozenecké dvojice Sluštíků (Ondřej hrál zase v dresu Kopřivnice, poznámka redakce) se tak pomaloučku začal rozjíždět. A byl to právě domácí Sluštík, který započal údernou osmiminutovku Kopřivnice, která dala mezi tou dobou čtyři branky. V polovině utkání se strhla mela před domácí brankou. Janečka vyfasoval 2 + 2 minuty za hrubost a domácí Hrubý trest na pět minut a trest do konce utkání. Domácí hráči při hře čtyři na čtyři dokázali vyrovnat na 2:2. Touto brankou se domácí dostali rázem do hry a tak nebylo divu, že ve 32. minutě svítil na ukazateli skóre již stav 3:2. Hosté v těchto okamžicích jen marně hledali odpověď na rozjetý tým Kopřivnice. Ve 37. minutě přišla další rána, když Unzeitga překonal opět Ondřej Sluštík.

Frýdecko-místecký trenér Tomáš Špaček udělal pro závěrečnou třetinu několik změn v sestavě a dal se tedy očekávat tuhý boj. V čase 42:40 našel Čára volného Ledvoně a ten vykřesal jiskřičku naděje – 4:3. Kontaktní branka hosty povzbudila a stále častěji se zabydlovali v obrané třetině domácích. Na konci 47. minuty přihrál Sztefek na útočnou modrou rozjetému Mertovi a bylo opět srovnáno. Do konce utkání zbývalo stále ještě hodně času. Zasloužené vítězství Frýdku zařídil v 52. minutě přesnou trefou Křivák.

Dokonalý obrat ve třetí třetiny nakonec znamenal výhru hostí, kteří tak svého soupeře vystřídali na vedoucí příčce krajské soutěže mužů. Frýdecko-místečtí hráči tak věří, že jim vánoční přestávka neodnese formu a že v příštím roce začne chodit do Víceúčelové sportovní haly stále více diváků. První příležitost budou mít fandové v sobotu 10. ledna, kdy Frýdek od 17 hodin přivítá soupeře z Rožnova pod Radhoštěm.

Vedení HC Frýdek-Místek společně s mužským kádrem děkuje všem svým příznivcům za podporu v jednotlivých utkání a přeje všem krásné prožití Vánoc a šťastný Nový rok 2009.

Branky: 29. Sluštík (D. Hrubý), 30. Fojtík (Nevrkla), 33. Fojtík (Polášek), 37. Sluštík – 3. Merta (Wlaka), 28. Zapletal (Sluštík, Trubka), 43. Ledvoň (Čára), 47. Merta, 52. Křivák (Sztefek). Vyloučení: 11:9, navíc D. Hrubý 5 minut + trest do konce utkání, Sluštík 10 minut (oba Kopřivnice), Bolek 10 minut, Novák 10 minut (oba F-M), využití: 2:1, diváci: 226.

Frýdek-Místek: Unzeitig, Novák, Sýkora, Trubka, Pilař, Janečka, Kudela, Ledvoň, Bolek, Zapletal, Sluštík, Merta, Motyka, Sztefek, Křivák, Wlaka, Bojda, Čára, Pastorek. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.

Další výsledky: SK Karviná – HK Krnov 5:3, TJ Horní Benešov – HC Rožnov p. R. 11:0. (zd)