Hráči Frýdku-Místku odstartovali rok 2023 dvěma domácími duely se soupeři, kteří byli v tabulce pod nimi. Jenže proti Slavii ani Pardubicím B neuspěli.

V pondělí Frýdek-Místek vyrazil do Šumperku – tedy na půdu týmu, který ještě v minulé sezoně vedl současný kouč rysů Martin Janeček. A vyhráli 4:2.

První brnaku dali domácí, odpověděl na ni ale Ramik. Ve druhém dějství poslal Frýdek-Místek do vedení Zeman, po dvou třetinách to ovšem bylo 2:2.

Rozhodlo tak třetí dějství, ve kterém se trefili hostující Łyszczarczyk a Teper. „Pracovali jsme, šli jsme podle nějakého plánu, byli jsme poctiví a trpěliví a to nám přineslo ovoce. Tím se vítězství překlopilo na naši stranu a jsme za to strašně rádi,“ prohlásil po zápase hostující trenér Janeček.

Frýdek-Místek získal jubilejní padesátý bod a v tabulce Chance ligy je aktuálně devátý. „Potřebovali jsme dotáhnout nějaké vítězství. Doufám, že v tom budeme nyní pokračovat, i když tam teď máme těžké soupeře. Snad se chytneme, protože si myslím, že ač je mužstvo mladé, tak sílu rozhodně má,“ dodal Janeček.