Jeden z klíčových zápasů odehrají v pátek hokejisté Třince. Na vlastním ledě přivítají od 17 hodin v rámci 42. kola extraligy Kladno, které doma neporazili už více než dva roky. Naposledy tři dny po Vánocích roku 2006.

Středočeši jsou nejhůře hrajícím týmem venku, ale proti Ocelářům to neplatí. Kladnu se vůbec proti Slezanům daří. V letošní sezoně vyhráli všechna tři utkání, přestože po dvou třetinách o gól prohrávali. Pokaždé se rozhodovalo až v prodloužení či nájezdech.

„Obě porážky na Kladně nás mrzí. Hlavně ta poslední, kdy jsme vedli 4:1. Doma to už bylo z jiného soudku. V závěrečné třetině jsme po dvou gólech v naší síti ještě stačili srovnat a vybojovat bod,“ vzpomíná trenér Třince Antonín Stavjaňa na prohru 3:4, kterou zařídil v prodloužení Hor­na.

„Tipnul bych si, že jsme letos odehráli nejvíce prodloužení z celé extraligy. V těch už rozhodují maličkosti a Kladno v nich bylo chladnokrevnější,“ tvrdí Stavjaňa, který doufá, že už se konečně podaří uspět. „Snad už vyhrajeme, nejlépe v normální hrací době. A kudy povede cesta za body? „Hodně práce nám dělá především Kopřiva, ten chytá výborně,“ smeká Stavjaňa před výkony mladého kladenského brankáře.

Bíločerveným nehraje do karet ani současná forma. V novém roce se radovali z pěti pokusů jen jednou, doma proti Znojmu, navíc až po samostatných nájezdech. V době, kdy do konce základní části chybí odehrát už jen jedenáct duelů, je to nepříjemné. Navíc se přestal prosazovat nejproduktivnější hráč týmu – Jiří Polanský. Ten už čeká na trefu do černého sedm zápasů.

„Jirkovi se ze začátku sezony hodně dařilo, dal mnoho rozhodujících gólu. Je pravda, že mu to teď tolik nejde. Jde jen o takové vlny, které jsou v hokeji běžné. Věřím, že se zase zvedne, jeho góly teď moc potřebujeme,“ přiznává třinecký kouč.

Třinečtí ale nemusejí věšet hlavy. Ve hře je stále třiatřicet bodů, celá sezona, která je tabulkově nesmírně vyrovnaná, graduje. Ocelářům patří v současné době 10. místo, tedy poslední, které zajišťuje postup do předkola play-off. Kladno je jedno místo a bodík před nimi. Na záda jim dýchají Liberec a Znojmo. Poslední slovo neřekly ani poslední České Budějovice a Mladá Boleslav.

Dobrá zpráva je návrat některých hráčů. Třinečtí se budou muset obejít bez Kováčika a Kanka. Naopak kapitán Jan Peterek, který nehrál poslední zápas v Litvínově kvůli viróze, už nastoupí. Stejně tak už bude připraven po potížích s kolenem gólman Martin Vojtek. „Honzu skolila viróza, ale už trénoval. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, nastoupí. Martin by měl být také v pořádku,“ uzavřel Stavjaňa.