Na tenhle zápas budou vzpomínat hokejoví fanoušci Třince do smrti. Na ledě Ocelářů se dnes představí Kladno, které povede do boje hvězdný Jaromír Jágr a jeho útočné komando z NHL.

Jágrova družina v letošní sezoně pobláznila všechny v republice. Třinec není výjimka. Ve Slezsku hlásí s předstihem: Máme vyprodáno! Naposledy byl v Třinci plný dům během finále v roce 2011.

Oceláři by výhrou chtěli stáhnout odstup od Kladna na jediný bod, v posledních třech domácích zápasech navíc nastříleli 18 gólů, což je v kombinaci s ofenzivním pojetím soupeře příslibem útočné partie.

„Na největší soupeře se stejně jako v prvním vzájemném utkání v Kladně osobně zaměřovat nebudeme. Jaromír Jágr se nemusí bát, že by mu celý zápas někdo visel na zádech, ale samozřejmě, že jemu i dalším hráčům musíme věnovat maximální pozornost. Kladno má v sestavě řadu dalších výborných hráčů," upozornil třinecký kouč Josef Turek.

Mírné znepokojení však v domácím táboře panuje nad zdravotním stavem kanonýra Růžičky, který kvůli bolestem v zádech musel odmítnout účast v národním týmu. Podle Turka zatím netrénoval naplno. „Snad bude na zápas v pořádku, ale během týdne trénoval s určitým omezením," uvedl Turek.

Kladno bylo v posledních čtyřech utkáních stoprocentně úspěšné a celkem v nich nastřílelo úctyhodných 25 branek. „Před pauzou jsme sehráli ofenzivně velmi dobré zápasy a byli ve velké pohodě, takže nás trošku mrzelo, že ta pauza přišla," připustil asistent trenéra Petr Tatíček. „Teď nás čeká výborný soupeř a určitě by se nám hodilo na to navázat," dodal.

S ohledem na posunutí svého plánovaného odletu do zámoří po řádění ničivé bouře Sandy bude v mužstvu ještě nějaký čas pokračovat elitní bek Marek Židlický. „To je pro nás samozřejmě skvělá zpráva; vše dobře dopadlo po administrativní stránce a Marek u nás bude ještě nadále hrát," potvrdil Tatíček. Trenérům však kvůli angíně chybí Macholda, infekce v noze zabrání nastoupit rovněž Mockovi. (čtk, noh)

Klesla: Vidět takového hráče se jen tak nepoštěstí. Bude to velký svátek

Souboj Třince s Kladnem bude také soubojem elitních útočných formací. Na domácí straně Růžička Bonk Varaďa, na té hostující Jágr Plekanec Tlustý. Bezesporu nejsledovanějším mužem dnešního šlágru extraligy bude hvězdný Jaromír Jágr, který vyprodává jednu halu za druhou a baví diváky po celé republice. Nejen vlastními kousky, ale také souhrou se svými spoluhráči z NHL, kde stále probíhá výluka. Jak ubránit kladenské komando? O tom hovořil na oficiálním klubovém webu obránce Rostislav Klesla, jediná třinecká posila ze zámoří.

Zápas proti Kladnu s hvězdným Jágrem, na to budou vzpomínat třinečtí fanoušci celý život. Očekává se parádní zápas v bouřlivé kulise…

Strašně se těším, a nejsem rozhodně sám. Bude to svátek nejen pro nás, ale hlavně pro všechny fandy z Třince a okolí. Každý rok se nepoštěstí vidět v našem slezském kraji hvězdy světového hokeje. Věřím, že toto utkání zvládneme a bude panovat spokojenost jak s hrou, tak i výsledkem.

Zraky budou upřeny na borce s číslem 68. Jaké máte ze zámoří zkušenosti s jeho hrou?

Většinou jsme hráli jinou konferenci, ale několikrát za sezonu jsem měl možnost proti němu nastoupit. Jarda je skvělý hráč, to je bez debat. Je to velká osobnost, ale nemůžeme mít přehnaný respekt.

Jaký recept nabízíte k ubránění kladenské hvězdy?

Nesmíme mu dát moc prostoru, to je pak zle. Je velmi silný na puku, má neustále hlavu nahoře a snaží se hledat spoluhráče okolo sebe. Bude to nesmírně těžké. Musíme si vzájemně pomáhat a pokud možno ho zdvojovat. Je potřeba být blízko něj, a hned jak dostane puk, tak se snažit mu jít po hokejce. Nemá moc cenu chodit mu do těla, protože je obrovský a umí si puk pokrýt. Na druhé straně, nemůžeme se soustředit jen na Jardu, celá jejich první lajna je výborná. Kladno není jen Jágr.

Utkvěl vám v hlavě nějaký konkrétní a speciální moment, kdy jste během angažmá v NHL nastoupil proti Jágrovi?

Nevybavím si nějaký konkrétní okamžik, ale vždy platilo, že jejich lajna skvěle kombinovala. Ať už to bylo třeba v Rangers, kde hrál s Ručinským či Strakou. V poslední době to ve Philadelphii hrál více na ostatní hráče, ale pořad platí, že jeho formace výborně spolupracovala a uvolňovala křídla. Ostatní kluci z lajny těží z toho, že Jarda na sebe umí nalákat protihráče. Je to výjimečný hokejista a taky letos dokazuje, že umí projet sám celé hřiště a zakončit. Je třeba ho hlídat, ale jak už jsem říkal, stejně nebezpeční budou Plekanec s Tlustým. Jsou výborně sehraní.

Utkání se bude hrát před beznadějně zaplněným hledištěm. Musel jste taky pracně shánět vstupenky pro své blízké?

Ozvalo se hodně kamarádů a známých, kteří chtěli zápas vidět naživo. Teď už je to bez šance, ale kdo si řekl včas, ten lístek má. Bude vyprodáno, což je skvělé. Doufám, že naše fanoušky potěšíme. (ste, noh)