HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Frýdek-Místek 1:2 (0:0, 1:0, 0:1) po prodloužení

Samotný zápas nakonec gólové hody nenabídl. Na Valašsku padlo v řádné hrací době pouze po gólu. Ten první si připsali na své konto domácí hokejisté, když se v polovině utkání dostal k puku Kundera a povedenou kličkou nedal Kubáňovi v hostující brance šanci – 1:0. Frýdečtí se nakonec v nervy drásajícím závěru přeci jen dočkali. V závěru 58. minuty propasíroval puk za Slováka pozorný Mach. Tento gól hostům ale ještě hlavní rozhodčí utkání pro údajné posunutí domácí branky neuznal. Tlak frýdeckých barev sílil a v čase 59:21 se před domácím gólmanem strhla mela, po které se začali hosté radovat z vyrovnávací branky. Leč, ani tentokráte jim nebylo dopřáno. Uběhlo však dalších devět vteřin a ten gól přeci jen už padl. Ovšákovu ránu od modré domácí gólman vyrazil pouze před sebe, kde připravený Stránský nezadržitelně skóroval. O majiteli bonusového bodu muselo tak rozhodnout prodloužení.

To mělo trvání pouhých sedmašedesáti vteřin. Hostující Gajda napřáhl od modré, Slovák puk vyrazil pouze k Ondřeji Sluštíkovi a ten rozhodl o těsném vítězství hostí.

„Odehráli jsme tady vyrovnané utkání, místy jsme měli mírnou převahu. Domácí hráli velmi zodpovědně ze zadu a hrozili hlavně brejkovými situacemi. Bobři šli po chybě naší obrany do vedení, naštěstí jsme pak v závěru třetí třetiny ten tlak využili alespoň k vyrovnání. V prodloužení to bylo o štěstí a to se nám podařilo překlopit na svou stranu," řekl k zápasu hostující kouč Radim Nečas. „Těžko se mi hledají slova. Hrál se vyrovnaný hokej, bohužel jsme dva body ztratili kvůli posledním minutám zápasu. Klukům nic nemůžu vyčítat, odehráli opravdu dobré utkání. Musíme se z porážky ponaučit," dodal domácí lodivod Jan Vavrečka.

První zápas nového roku čeká na hokejisty Frýdku-Místku v sobotu 4. ledna, kdy se od 17.30 hodin představí na ledě VHK Vsetín.

Branky: 30. Kundera (Škutchan, Řezáč) – 60. Stránský (Ovšák), 62. O. Sluštík (Gajda). Rozhodčí: Šutara. Vyloučení: 5:3, bez využití.

Frýdek-Místek: Kubáň – Gajda, Měkýš, Podešva, Ovšák, Čintala, Mach, Ivan, Mamula, O. Sluštík, J. Sluštík, Samiec, Stránský, Gogolka, Kopún, Richter. Trenér: Radim Nečas. (mar)