Nakonec vyhráli 3:2 a stav série srovnali na 1:1. Rozhodnout tak bude muset až třetí zápas v neděli od 13 hodin v plzeňské ČEZ Areně.

Domácí v sobotním utkání dvakrát vedli, ale Třinec jejich náskok vždy srovnal. Pak nevyužil minutu a tři čtvrtě dlouhou přesilovku pět na tři a vyrovnaný zápas spěl k dramatickému finiši.

Ve třetí třetině se hra přelévala od jedné branky ke druhé, nejinak tomu bylo i v prodloužení. Oba gólmani ale své týmy podrželi, a tak dospěl zápas až k nájezdům. V těch byli úspěšnější domácí a vyhráli je 2:1.

„Ze začátku to bylo hodně vyrovnané, soupeř dobře bránil a vykrýval prostor před brankou. Od poloviny zápasu se mi zdálo, že získáváme převahu, soupeř asi trochu ztrácel síly,“ komentoval zápas plzeňský trenér Miroslav Přerost.

Ve třetí třetině a v prodloužení jeho tým nevyžil několik dobrých příležitostí k rozhodnutí zápasu. „Třinecký gólman chytal výborně. Na naší straně to ale v závěru a v penaltách vychytal Tomáš Král a my nakonec po zásluze vyhráli,“ pochválil kouč oba gólmany.

Rozhodnutí tak přinese až dnešní duel. „Musíme rychle zregenerovat, odpočinout si. Myslím, že máme trochu navrch psychicky, navíc hrajeme ve velké hale, to by nám mohlo víc vyhovovat. Místo Petra Straky přijde Jakub Culek, snad nám pomůže stejným způsobem,“ řekl Přerost k duelu, který odhalí postupujícího do čtvrtfinále.

Výsledek:

Lasselsberger Plzeň – Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, sam. nájezdy 2:1, branky: 7. Houfek, 24. Mainer, rozh. nájezd Hájek – 13. Číhal, 27. Pavlík).

(qui)