Frýdečtí chtěli před domácími fanoušky odčinit porážku 6:2, kterou si přivezli z víkendového kola z Prostějova. „V poslední době se trápíme s koncovkou. Když se podíváte na naše poslední zápasy, tak je to zkrátka poznat. V Prostějově navíc o naší porážce rozhodly využité přesilovky soupeře. Ty oni zvládali výborně, naopak my jsme v těchto situacích dost žalostní," připomněl si porážku s Jestřáby frýdecko-místecký trenér Jan Vavrečka.

Samotný duel se Vsetínem se od počátku nesl ve velmi opatrném duchu. Pro oba týmy byl plný bodový zisk velice důležitý. I proto nebylo divu, že se diváci gólové přestřelky nakonec nedočkali. První změna skóre přišla ve 25. minutě, kdy hostující brankář Plšek nejprve kryl střelu Krutila, ale na dorážku nepokrytého Petra Slováka již nestačil 1:0. Domácí hokejisté se z vedení radovali pouhé čtyři minuty. Valaši srovnali z podobné situace. Gólman Láníček střelu Brezániho vyrazil pouze před sebe a Kajaba dokázal následně doklepnout puk do frýdecké branky 1:1. Úvod třetího dějství spíš patřil hostům, ale i domácí dokázali párkrát zahrozit. Osm minut před třetí sirénou se před domácí brankou nejlépe orientoval Mikšovský a Valaši šli v utkání poprvé do vedení 1:2. Zisk bodu pak zařídil opět Petr Slovák, který využil své pohotovosti.

Snímky z utkání HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 2:3 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1) po prodloužení.

Snímky z utkání HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 2:3 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1) po prodloužení.

Snímky z utkání HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 2:3 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1) po prodloužení.

VÍCE FOTOGRAFIÍ NAJDETE V PŘILOŽENÉ GALERII

Prodloužení začali domácí v početní výhodě, jenže když vyloučený Vrba skočil na led, udělal jeden z frýdeckých hráčů na útočné modré hrubku a hostující obránce Tichý rozhodl o bonusovém bodu pro vsetínský celek. „Je to stále podobná písnička. Když máme v zápase tlak a šance, tak je nedokážeme proměnit. Pak je samozřejmě na druhé straně přetížena naše obrana. Musím však říct, že hosté u nás hráli velice dobře. Nebyl to takový klasický domácí zápas, kdy bychom tlačili. I Vsetín nás dokázal sevřít v naší obranné třetině. Všechny tři branky jsme dostali po hrubých chybách. První po špatném střídání, druhou po nedůslednosti v brankovém prostoru a třetí po nedůslednosti na útočné modré," podotkl k zápasu domácí kouč. Ten se mohl v posledních zápasech spolehnout na střeleckou potenci útočníka Petra Slováka. „Škoda, že na něj teď nedokáží navázat i ostatní. Hrajeme teď na tři pětky, i proto potřebujeme, aby se někdo z každé pětky našel, který by týmu střelecky pomohl," dodal Vavrečka. „Ve Frýdku se vždy hraje špatně. Je tady velká hala, žádná atmosféra. Je to takové hluché a stejně to působí i na hráče. V zápase byly nějaké chyby, ale útočně jsme hráli dobře. Myslím si, že dnes jsme si body zasloužili. Domácí jsme přestříleli, ale Láníček byl nejlepší hráč Frýdku," hodnotil duel vsetínský trenér Viktor Hlobil.

Na hráče Frýdku-Místku čeká v sobotu 19. ledna další těžké utkání, a to na ledě karvinského Baníku. „Když to řeknu jednoduše, tak pro nás je teď každé střetnutí stěžejní. S Karvinou máme sice pozitivní bilanci, ale teď chce vyhrát každý. I proto nás nečeká nic lehkého. Nejsem žádným prorokem, budeme se snažit hrát defenzivně a čekat na brejky. To nám vyhovuje nejvíce," prozradil taktiku pro další mistrovský duel Vavrečka.

HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 2:3 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1) po prodloužení

Branky: 25. P. Slovák (Krutil), 56. P. Slovák (Škatula, Teper) – 29. Kajaba (Brezáni, Tesařík), 52. Mikšovský (Zúbek, Vaněk), 61. Tichý. Vyloučení: 3:5, bez využití. Rozhodčí: Mrkva – Hanzlík, Štěpán.

Frýdek-Místek: Láníček – Gajda, Teper, Měkýš, Tomis, Krutil, Kudláček, Ferenc, Kocurek, Gogolka, O. Sluštík, Škatula, P. Slovák, Rozum, Contratto, Kraft, Kopún, J. Sluštík, Suchý, J. Slovák, Štubňa. Trenér: Jan Vavrečka.