Do konce základní části soutěže zbývá frýdecko-místeckému Slezanu ještě sedmnáct zápasů. Hned ten první zrovna k lehkým patřit nebude. Frýdečtí totiž v dnešním podvečeru (hraje se od 18 hodin, pozn. red.) nastoupí na ledě přerovských Zubrů, tedy momentálně druhému celku průběžné tabulky. Slezan ale proti Zubrům neodehrál špatné zápasy. Na domácím ledě s Přerovem prohrál 3:5, v Přerově 2:5, ale ještě v 53. minutě byl stav nerozhodný 2:2. Ještě před rozjezdem soutěže v novém roce jsme si krátce popovídali s trenérem HC Frýdek-Místek Michalem Piskořem.

Je tady nový rok. S jakým sportovním předsevzetím tedy do roku 2010 jde trenér Frýdku-Místku?
Co se týče mě osobně, tak si přeji, abych jako trenér měl z trenéřiny pořád radost. Ať zkrátka vidím, že ta má práce k něčemu je. Přeji si, aby nejen muži, ale i dorost, který také ve Frýdku-Místku trénuji, šli výkonnostně i herně nahoru. Když budu mluvit o předsevzetí se zdejším A týmem mužů, tak je to určitě pokusit se o takový malý zázrak a zachránit druholigovou soutěž pro zdejší město a jejich fanoušky. Ten úkol bude ale hodně těžký, jelikož naše ztráta na předposledního je již šestibodová. Bude to náročné, ale my budeme doufat až do samého konce soutěže.

Přelom roku přináší převážně změny v hráčském kádru. Slezan se v druhé lize prozatím trápí, došlo tedy k nějakému pohybu ve frýdecko-místeckém mužstvu?
Nějaké změny v kádru se v nejbližších dnech očekávat dají. Nyní je ale ještě předčasné o nich takhle nahlas mluvit. Vím, že asi dva kluci od nás chtějí odejít, jelikož si hledají angažmá v cizině. Klukům v kabině jsem již v minulém týdnu říkal, že tak do týdne bychom chtěli mít o skladbě kádru jasno, a že s tímto týmem pak dohrajeme celou soutěž (přestupní termín končí koncem ledna, pozn. red.). Navíc stále ještě nevím, jak dopadnou jednání s Havířovem, kdy bychom mohli případně využít některé jejich hráče na střídavý start.

Jak tedy probíhala příprava týmu od posledního domácího střetnutí s Uničovem?
Po utkání s Uničovem dostali kluci na pár dní volno. Pak jsme se sešli k tréninkům 27. prosince a až do konce roku jsme trénovali dvoufázově. To znamená, že jsme využívali nejen ledu, ale i posilovny. Po novém roce jsme začali s tréninky v neděli 3. ledna a nyní jedeme již našim klasickým cyklem.

V Přerově vás nečeká dnes vůbec nic lehkého. Zubři jsou prozatím na druhém místě v průběžné tabulce a na domácím ledě pouze jednou prohráli…
Oni jsou určitě favorité celé soutěže. Navíc se jim v posledních zápasech dařilo. Co vím, tak mají za cíl postoupit do první ligy. Jejich finanční možnosti jsou ale někde jinde, než jsou u nás. My však nebudeme mít v Přerově co ztratit. Zvlášť u těchto soupeřů z popředí tabulky můžeme využít případného podcenění.

Domácí se teď navíc posílili o útočníka Zdeňka Sedláka, který je bývalým československým reprezentantem a v posledních letech hrával také v pražské Spartě…
Sedláka znám ještě z Extraligy. Je to velmi kvalitní hráč.

Frýdku-Místku se ale naopak v této sezoně daří spíše na ledě svých soupeřů…
Přesně tak. A musím říct, že opravdu nevím, čím to je. I pro mě samotného je to velké dilema. Prostě z venkovních kluzišť máme přivezeno více bodů, než jsme získali na domácím ledě. A to je asi také hlavní problém našeho týmu. Kdybychom totiž získali doma více bodů, tak bychom v tabulce asi byli úplně někde jinde. Bohužel nevím, čím to může být. Venku kluci poctivěji brání a hrají dozadu více zodpovědněji, což nám vždy pomůže, že máme pak na dobrý výsledek větší šanci.