Derby se odehrálo ve fantastické kulise před vyprodanou Werk Arenou a svým dílem k ní přispěl Kanaďan s podobným jménem, jako má třinecký svatostánek – Ethan Werek. První dva góly dal, na třetí nahrál Vladimíru Draveckému a hala byla ve varu. Oceláři prodloužili svou vítěznou sérii na sedm utkání v řadě.

Naopak Vítkovice potvrdily, že se jim na led soupeře nejezdí s lehkostí. Z posledních devíti zápasů na třineckém ledě osmkrát prohrály!

Třinec (v bílém) v derby proti Vítkovicím.

„To, že nepadne moc gólů, se dalo tušit. Na obou stranách stojí výborní gólmani, kteří jsou právem v reprezentaci. I dnes tam pochytali spoustu dorážek a byli oporami svých týmů. Jsme rádi, že jsme to zlomili na naši stranu,“ poznamenal po utkání jeden z domácích trenérů Marek Zadina.

Vítkovický asistent Pavel Trnka litoval první třetiny „Ta byla z naší strany velice solidní, bohužel jsme nedali žádný gól. Ve druhé části jsme se víceméně jen bránili tlaku Třince, který výrazně přidal a ve třetí si to už pohlídal. Takže za bojovnost můžeme klukům poděkovat, ale bez gólů se proti tak kvalitnímu týmu, jako je Třinec, hrát nedá,“ uznal.

Šimon Hrubec si připsal svou třetí nulu v sezoně, ale první domácí. Ve druhé části mu ovšem pomohla tyč. „Bez štěstí nemůžete chytat. Když vychytám nulu, tak vím, že je za tím ohromná porce štěstí, ať už je počet střel jakýkoliv. Vím, že třeba Honza Strměň v Budějovicích měl 47 střel a nulu, to je fakt neuvěřitelné. Taky ale můžete mít jen devět střel a dostanete tři góly. Ať chcete nebo ne, při té nule se musí sejít strašně hodně faktorů, a nám se dnes sešly,“ popisoval Hrubec.

Jeho kolega z reprezentačního podniku na Karjale Patrik Bartošák si připsal ve vítkovické svatyni 29 zákroků, ale nestačilo to. „Udělal jsem dvě hrubky,“ byl k sobě kritický. „Při prvním gólu jsem si to místo nepokryl, nečekal jsem, že to takhle vystřelí. U druhé branky jsem podváděl. Viděl jsem sjíždějícího hráče do prázdné brány, čekal jsem, že přihraje. Vymstilo se mi to. Werek má prostě výbornou střelu, jak to pošle, tak to letí. U něj to vypadá, že bude přihrávat nebo něco vymýšlet a najednou to z hokejky vypálí, že těžko reagujete. Klobouk dolů před ním,“ vysekl Bartošák poklonu kanadskému forvardovi.

Pečeť na domácí výhru dal v předposlední minutě Vladimír Dravecký, který slavil premiérovou trefu této sezony. „Dneska nám to šlo v útočném pásmu. Pro vývoj zápasu bylo důležité ubránit vítkovické přesilovky v první třetině, a to se povedlo,“ pochvaloval si.

Oceláři Třinec – Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Werek (Dravecký), 49. Werek (Gernát, Adamský), 59. Dravecký (Werek). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5 400 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvins, Musil, M. Doudera, Roth – Hrňa, Marcinko, M. Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Hladoník. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Gregorc, Šidlík, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Szturc, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec (v bílém) se střelecky prosadil a na led letěli plyšáci.

Plyšáci letěli na led třikrátPodtitul pátečního hokejového derby v Třinci nesl název S plyšákem na hokej! Akce byla určena na pomoc pětileté Terezce, která má od narození vážné zdravotní problémy způsobené postižením centrální nervové soustavy. Diváci si mohli ve Werk Areně zakoupit za symbolických 50 korun plyšovou hračku a po každém gólu Ocelářů ji hodit na led. Výtěžek z tohoto prodeje bude použit na léčbu malé holčičky.