Do zápasu však hosté nenastoupili zrovna ideálně, když již po úvodních osmadvaceti vteřinách hry putoval za katr Dominik Piskoř (syn Michala Piskoře, který rovněž působil na lavičce druholigového Frýdku-Místku, pozn. red.). Domácí družina si dokázala vytvořit tlak, ale úvodní branku z hry v početní výhodě nedokázala vytěžit. Ve 4. minutě se o slovo poprvé přihlásili hosté, kteří prověřili Svobodovu pozornost. Ten si s jejich prvním střeleckým pokusem poradil. Na konci 12. minuty se domácí fanoušci přeci jen dočkali. Rychlou a hlavně pohlednou akci sehráli Frýdečtí, když střelu Jana Sluštíka tečoval mimo dosah Šurého Jaromír Gogolka a bylo to 1:0. Po úvodní brance byla domácí družina stále aktivnější a hostující strážce svatyně se musel činit. Přestože hosté nebyli rozhodně moc nebezpeční, tak i oni se dočkali vyrovnání, když Tomáš Blaha využil zaváhání domácí obrany a překonal frýdeckého brankáře Svobodu – 1:1.

Začátek druhé třetiny měl obdobný obrázek, jako ta předchozí část. Prvním vyloučeným druhé tercie byl znovu břeclavský Piskoř. Jenže ani tentokrát se Nečasově družině v početní výhodě nepodařilo skórovat. Vše napravil o devět vteřin později Tomáš Franek, který převrátil pomyslné misky vah na domácí stranu – 2:1. Krátce nato shlédli diváci i pěstní výměnu názoru mezi mladším z bratrů Sluštíků Janem a hostujícím Nedvěděm. Hosté dostali možnost přesilové hry, neboť frýdecko-místecký borec vyfasoval 2+2 minuty a jeho protějšek o dvě minuty méně. Lvi si v přesilové hře nepočínali rozhodně podle svých představ a šanci na vyrovnání zahodili. Na druhé straně kluziště předváděl svůj brankářský um Šurý. Nejvíce se zapotil z kraje druhé poloviny zápasu, když čelil čtyřminutovému náporu bíločervených barev. To po celou dobu pobýval Bartoš na lavici hanby za vysokou hůl. Jenže ani přes ty nejvyloženější šance se z gólu domácí neradovali. Šanci na vyrovnání dostali hosté v polovině 36. minuty, kdy domácí střídačka dostala za nesportovní chování dvouminutový trest. Břeclavští však místo toho chybovali a nechali při samostatném úniku vyniknout Marka Ivana, který svou kličku a zakončení z bekhendu provedl přesně a zvýšil vedení Frýdku-Místku na 3:1. Více branek druhá dvacetiminutovka nenabídla ani přes spoustu šancí.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky patřil domácím. Hned po devatenácti vteřinách hry našel na pravém křídle Stránský rozjetého Franka, který propálil vyjeté hostujícího brankáře – 4:1. Po čtvrté vstřelené brance byla Nečasova družina stále při chuti. Michal Šurý se tak musel stále ohánět. Na začátku 46. minuty však musel již po páté vylovit kus černé gumy ze své branky. To vše po vyhraném buly a přesně mířené střele Macha, který zvýšil na 5:1. Navázat na jeho úspěch mohl o chvilku později Ivan, ale jeho projektil se mezi betony hostujícího brankáře nevešel. V dalších šancích frýdeckých chybělo jen málo, aby se příznivci domácích radovali znovu. V polovině dvaapadesáté minuty se skóre měnilo na straně domácích již po šesté, když se podruhé v zápase prosadil Gogolka – 6:1. Břeclavští se pokoušeli ještě něco udělat s výsledkem, ale jejich šance se v žádném případě nedaly zařadit do kategorie nebezpečných. To družina Radima Nečase a Jaroslava Havlíka mohla přidat ještě minimálně jednu branku, ale Šurý byl proti.

Hokejisté Frýdku-Místku se rozloučili s domácím druholigovým prostředím v roce 2013, kterým je Ostrava-Poruba vítězně, když břeclavským Lvům nadělili pod stromeček šest branek a odskočili právě tomuto soupeři na sedm bodů.

Poslední zápas roku čeká na družinu trenérů Radima Nečase a Jaroslava Havlíka v sobotu 28. prosince, kdy se v rámci dohrávky 25. kola II. ligy – skupiny Východ představí od 17 hodin na ledě valašskomeziříč­ských Bobrů.

HC Frýdek-Místek – HC Lvi Břeclav 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky: 12. Gogolka (J. Sluštík, Kopún), 23. Franek (Ivan, Krutil), 37. Ivan (Samiec), 41. Franek (Stránský, Ivan), 46. Mach (O. Sluštík, Kolařík), 52. Gogolka (Kopún) – 19. Blaha (Popolanský, Medřický). Vyloučení: 3:5, bez využití, v oslabení: 1:0, diváci: 68.

Frýdek-Místek: Svoboda – Podešva, Krutil, Ovšák, Mach, Čintala, Měkýš, Kopún, Gogolka, Kolařík, Stránský, Samiec, Ivan, Gajda, Franek, O. Sluštík, J. Sluštík. Trenér: Radim Nečas.

Břeclav: Šurý – Kovář, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Blaha, Průdek, Haman, Kučera. Trenér: Michal Konečný.

(mar)