Oceláři zde byli v zápase proti místnímu Dynamu aktivnějším a lepším týmem, ale domácí jim dali lekci z produktivity a pod novým trenérem Bělohlavem mohli slavit už třetí vítězství.

„Je pro nás cenné jako každé jiné. Že to byl zrovna mistr z Třince, to prostě takhle přišlo. Já věřím, že naše dlouhodobá práce, kdy začínáme hrát zodpovědněji, ponese výsledky i dál,“ těšil se z výhry trenér Pardubic Radek Bělohlav.

Karel Gott si na svých turné obvykle se svými spolupracovníky zašel do restaurace, nepohrdl ale ani prostým chlebem.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny

Jeho protějšek Václav Varaďa své hráče pochválil, byť z výsledku radost mít nemohl. „Narazili jsme na houževnatého soupeře, který hrál dobře a čekal na své šance, nicméně skóroval poměrně lacině. To nás mrzí. My jsme bojovali a hráli velmi dobře, jenže Pardubicím zachytal gólman,“ pokrčil rameny a měl pravdu.

Třinečtí si vylámali zuby na gólmanu Kacetlovi.Zdroj: Luboš Jeníček

Kacetl v domácí kleci kryl 43 střel Ocelářů. Na střely vyhrál Třinec 45:26, navzdory výrazné převaze v poslední části, kdy domácí přestřílel 20:7, se bodů nedočkal. Za stavu 3:2 totiž začal hrát power play, umocněnou ještě přesilovou hrou, ale dvě branky inkasoval do prázdné.

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. Harju (Látal), 24. Hovorka (J. Kolář, Harju), 43. Matýs (Machač), 59. R. Kousal, 60. Mandát – 39. Dravecký (M. Kovařčík), 51. Marcinko (P. Vrána, M. Doudera). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6 327.

Třinec: Kváča – Gernát, Roth, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Kofroň – Hladonik. Trenér: Varaďa.

Fanoušci se mohou těšit na utkání hokejových legend.
Utkání hokejových legend v Třinci se blíží
Požár střechy v Kunčicích pod Ondřejníkem.
Požár domu v Kunčicích vypukl kvůli nedbalosti s lepenkou