„Nevím, čím to může být. Je to vždy vyrovnané, více gólů nedáme,“ říká jednadvacetiletý útočník, který si letos odbyl premiéru v seniorské reprezentaci. V kanadském bodování extraligy mu patří osmá příčka. S šestnácti brankami a dvaceti asistencemi je rázem ve společnosti zkušených vlků, což dokazuje totožná bilance s karlovarským Kumstátem.

V derby přišla klíčová situace v polovině utkání. Polanský neproměnil nájezd, aby z protiútoku soupeř trestal. „Samozřejmě by to bylo lepší, dostali bychom se do dvoubrankového vedení. Takový je ale hokej. Známé nedáš – dostaneš se asi neříká nadarmo,“ pokračuje Květoň.

Oceláři prohráli čtvrtý zápas v řadě, přitom dvakrát vedli. Že jde o krizi, to si mladý třinecký útočník nemyslí. „Nevím jestli jde zrovna o krizy. Před nedávnem se to stalo Vítkovicím. My jsme si řekli, že ty dva domácí zápasy musíme zvládnout. První krok nám bohužel nevyšel,“ smutní Květoň, který měl dokonce náběh na hattrick a mohl důležitý souboj rozhoodnout. V dobré pozici však dvě minuty před koncem po příhře kapitána Peterka puk netrefil. „Hattrick by byl krásný, ale hlavně věřím, že bychom to už udrželi,“ je přesvědčen Květoň a dodává: „V neděli proti Znojmu už musíme nutně připsat povinné body.“