Mužstva do střetnutí vlétla aktivně, na šance se však muselo počkat. Jako první ohrozil hostujícího Štěpánka Balinskis. Až o chvíli později se ujalo zakončení Lukeše, o čemž však dlouho nikdo nevěděl. Hra totiž pokračovala dál a až při přerušení se sudí s pomocí videa k situaci vrátili, aby zjistili, že puk překročil brankovou čáru.

Ve 14. minutě se před Zajíčkem objevil Leier, jehož pokus ale litvínovský gólman zneškodnil. Stejně jako i dalších hráčů Třince. Podobný bojovný hokej se hrál i po pauze. K další změně skóre došlo ve 29. minutě, kdy útočník Tomáš Marcinko byl na konci povedené akce ihned po buly v přesilové hře. Aby toho nebylo málo, ještě v prostřední dvacetiminutovce dokázali Oceláři průběžný stav naklonit na svou stranu.

Petr Vrána chytře tečoval nahození Adámka a dostal tím hosty do nejtěsnějšího vedení. To Slezané v závěrečné třetině uhájili, soupeři příliš možností nedovolili a nakonec došli k tříbodovému zisku.

Verva Litvínov – Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. F. Lukeš (Pospíšil, V. Hübl) – 29. Marcinko (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Adámek, Rodewald). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Kis, Šimánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Bez diváků.

Litvínov: Zajíček – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich, D. Zeman – P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt. Trenéři: Országh a Sýkora.

Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Leier, M. Kovařčík, Hrňa – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký – Kofroň, Rodewald, Kurovský. Trenéři: Varaďa a Zadina.