Před třinácti lety ho musel Vladimír Růžička, současný kouč pražské Slavie, na slovo poslouchat. „Spolupracovalo se mi s ním ale velmi dobře. Vláďa byl jednoznačně nejlepším hráčem týmu. Byl osobností,“ říká o něm Břetislav Kopřiva, trenér třineckých Ocelářů. Tehdy ještě Kopřiva vedl ze střídačky právě Slavii.

Jenže dnes se oba muži v roli trenérů postaví proti sobě – ve čtvrtfinále hokejového play off, kterým opět cloumají emoce.

„Jsme sice dlouholetí kamarádi a normálně si často voláme. Ovšem nyní to jde stranou a od začátku čtvrtfinále jsme na sebe nepromluvili ani slovo. Ale je to pochopitelné, protože především Slavii jde o moc. Kdyby nepostoupili, by byla strašná ztráta. A nejen finanční,“ popsal Kopřiva. „Ani my ale neustoupíme a chceme jít dál,“ dodal jedním dechem.

Slavia nevyužila domácího prostředí a druhý zápas ztratila v nájezdech. Pražští trenéři by přitom měli Kopřivův trenérský rukopis znát. „Břéťa je natolik zkušený trenér, že je schopný připravit nějaké změny a soupeře překvapit,“ namítal Jiří Kalous, asistent kouče Růžičky. A ve druhém zápase se tato předpověď potvrdila.

Vyhraje tedy učitel Kopřiva, nebo žák Růžička?

Včerejší zápas mnohé napověděl. Favoritem stále zůstává Slavia, druhý tým po základní části. „Vláďa je dobrý kouč. Je u týmu už osm let a jsou za ním viditelné výsledky. Má mistrovský titul jak se Slavií, tak s českou reprezentací, což se v poslední době nikomu nepodařilo,“ vysekl poklonu soupeři Kopřiva.

(tom, mh)