Byl to boj. Ještě na konci druhé třetiny byl stav vyrovnaný. Oceláře dovedl k sedmé domácí výhře v řadě elitní útočník Martin Růžička, který jeden gól dal a na další dva nahrál. „Jsme si plně vědomi toho, že měli hosté vyložené šance a netrefovali prázdné branky. My jsme si to i řekli po zápase a dokážeme s tím pracovat,“ řekl trenér Třince Zdeněk Moták.

„V první třetině byli Tygři dobře brusliví, přebruslili nás a my si s tím nevěděli rady. Důležitým aspektem bylo ubráněné oslabení tři na pět, které jsme sehráli výborně a nakonec šli do vedení. Zápas byl dlouho otevřený, ale střelecky se nám dařilo a výborně zachytal gólman,“ dodal kouč Ocelářů Zdeněk Moták, jehož mužstvo čeká další duel v neděli. Půjde o derby v Ostravě.

„Výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu. My se pak rozjeli a využívali šance, ale předtím měl Liberec několik velkých šancí, dvakrát netrefili prázdnou branku. Utkání bylo dlouho vyrovnané a bylo jen otázkou času, na čí stranu se překlopí. My měli štěstí, že se nám nahození od modré odrazilo do branky. Pak už jsme to dotáhli,“ vykládal gólman Třince Ondřej Kacetl

42. kolo extraligy (pátek 2. 2. 2024):

Třinec – Liberec 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Čacho (Adámek, J. Jeřábek), 37. Marinčin (M. Růžička, Voženílek), 46. Nestrašil (J. Jeřábek), 48. M. Růžička (Voženílek), 52. L. Hudáček (Kundrátek, M. Růžička) – 12. Flynn (A. Najman, Hawryluk). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4496.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Adámek – M. Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Vrána, L. Hudáček – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Liberec: D. Král – McCoshen, Melancon, Knot, Budík, Ivan, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Klíma – Vlach, Šír, Zachar. Trenér: Pešán.