Třinec nezačal vůbec dobře a už po 71 vteřinách prohrával. Vervu poslal bleskově do vedení lotyšský obránce Zile. Oceláři se hledali, ale bojovali. Ještě do první přestávky ustáli i s trochou štěstí tři oslabení v řadě a v prostředním dějství drtivě rozhodli. Dvě přesilovky využil Nestrašil, při klasické hře pěti proti pěti se prosadil Čacho.

Zkraje třetí třetiny přidali třineckou pojistku Daňo s Hudáčkem. Úřadující extraligoví šampioni využili celkem tři početní výhody. Smutným hrdinou Litvínova byl bek Zile, jenž svou druhou brankou v duelu skóre už pouze kosmeticky korigoval. Severočechům nebyla nic platná aktivita. Domácí přestříleli 36:25, body z toho však nebyly.

„První třetinu jsme měli špatnou. Brzký gól nás zabrzdil, měli jsme i tři vyloučení. To je něco, co si nemůžeme dovolit. Hosté mají přesilovky slušné a my velmi hazardovali s dobrým výsledkem. Ve druhé třetině jsme si pomohli přesilovkami, to bylo důležité. Nakonec jsme si vítězství pohlídali a ve finále i zasloužili,“ řekl trenér Třince Zdeněk Moták.

Jeho protějšku chybělo zvýšení náskoku. „Měli jsem velmi dobrý nástup do utkání, a to nejen vstřelenou branku. První třetinu jsme hráli opravdu velmi dobře, bohužel efektivita v utkání byla na straně domácích. Nechci být generál po bitvě, ale potřebovali jsme dát gól na 2:0. To se nestalo. Domácí byli celkově lepší,“ uznal kouč Litvínova Karel Mlejnek.

46. kolo extraligy (neděle 18. 2. 2024):

Třinec – Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Nestrašil (M. Růžička, Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (Voženílek, M. Růžička), 44. L. Hudáček (Kurovský) – 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Lederer, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 5031.

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Jeřábek, Polášek – Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Hudáček, Daňo – Sikora, Vrána, Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

HC VERVA Litvínov: Zajíček – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.