Zápas prvního týmu po základní části Kozubové proti Buldokům sliboval napínavý souboj a hra Buldoků to jen potvrdila. Buldoci v prvních deseti minutách hráli velmi dobře a Kozubová jakoby z toho byla zaskočená a nemohla se dostat do tempa. Podařilo se ji však vstřelit první gól. Odpověď Buldoků na sebe nenechala dlouho čekat a po vyloučení Kostky bylo po sedmi vteřinách srovnáno. Kozubová se po inkasovaném gólu probudila a také po rychlé využité přesilovce si vzala vedení na svou stranu. Zvýšeným důrazem pak postupně přidávala další góly. Poločas již skončil vedením Kozubové 5:1. Druhá polovina zápasu se hrála jasně v režii Kozubové, která si vítězství pohlídala a vyhrála první zápas série 8:1.

Další utkání sehrál Hrádek s Dynamem Mosty. Hrádečtí potvrdili roli favorita a již po několika málo minutách vedli 3:0. V 8. minutě Gorny zvýšil vedení Hrádku, poté však přišlo uspokojení. Mostečtí s postupem času hru vyrovnali a stáhli náskok Hrádku na jediný gól. Ve 27. minutě se však trefil Dorda a Hrádek si již vítězství vzít nenechal.

Ve třetím zápase dne hráli Panteři proti Stříteži. Pantery, kteří se ve druhé polovině základní části potýkaly se špatnou formou, měli od začátku utkání navrch. Pod taktovkou dirigenta Wróbela se polský tým dostal do vedení ve 12. minutě první půle. O dvě minuty později zvýšil Dudkiewicz na 2:0. Poté měla Střítež ovšem obrovskou šanci. Pastorek v 16. minutě vystřelil z mezikruží a trefil tyč Gogolovy branky. Ta zvonila tak dlouho, že Gogol nakonec přepustil místo pro druhou půli v brance Kubikovi. Druhá polovina zápasu se odehrávala v podobném duchu, jako ta první. Oslabená Střítež se snažila, ale namlsaní Panteři dávali branky jako na běžícím páse. Po hladkém průběhu nakonec vyhráli 6:0.

Druhé zápasy čtvrtfinálové série play-off pokračují ve čtvrtek 20. ledna od 20.30 hodin na ZS v Českém Těšíně.

Výsledky 1. kola čtvrtfinále play-off BAHL

Kozubová – Buldoci 8:1 (stav série 1:0)
Branky: 5. Brauner, 10.Karch (Lisztwan), 12. Kostka (Lisztwan), 14. Kostka (Mechel), 19. Brauner (Karch), 29. Sikora (Brauner), 33. Lisztwan, 40. Bocek - 8. Kurowski (Folwarczny). Vyloučení: 2:2, využití: 2:1.

Hrádek – Mosty 6:3 (stav série 1:0)
Branky: 1. T. Gorny, 2. Branczyk, 3. Walach (T. Cieslar), 8. T. Gorny (J. Pav), 27. Dorda (P. Cieslar), 34. T. Gorny - 15. Kufa, 20. M. Turek (P. Bocek), 24. R. Szmek (T. Szmek). Vyloučení: 2:3, bez využití.

Pantery – Střítež 6:0 (stav série 1:0)
Branky: 13. Wojcik, 14. Dudkiewicz (Slama), 18. Wrobel (Wojcik), 22. Dudkiewicz (Janik), 28. Wrobel (Poltorak), 38. Poltorak (Wrobel). Vyloučení: 7:3, bez využití.

(lis)