Šestý duel byl poplatný tomu, co v souboji těchto mužstev bylo k vidění už několikrát – klíčová byla druhá třetina. Hosté sice zásluhou kanonýra Martina Růžičky odpověděli ve 30. minutě na trefu Jakuba Kotaly z první části. Boleslav tak vůbec poprvé v sérii vstřelila první branku, jen o pět minut později však Bruslařům vrátil minimální náskok v oslabení Kousal a 29 vteřin před druhou přestávkou překonal po úniku třineckého brankáře Kacetla Najman.

Ve třetí třetině se Slezané snažili střetnutí zdramatizovat, pomoci jim k tomu mohly i přesilové hry, ale úderná ofenziva favorita dlouho nemohla najít na zadní řady soupeře v čele s brankářem Janem Růžičkou účinný recept. To se nakonec povedlo v 50. minutě obránci Ralfsu Freibergsovi, jehož gól muselo posvětit video. To ale bylo vše.

Hrehorčák Růžičku neprostřelil, svěřenci Václava Varadi nevyužili ani přesilovou hru v závěru, naopak do prázdné branky a znovu v oslabení skóroval Kousal. A tak Oceláři pro svou třetí účast ve finále za sebou budou muset zvládnout čtvrteční bitvu ve Werk Aréně.

BK Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Kotala (Šťastný, Pláněk), 35. P. Kousal (Najman), 40. Najman (Pláněk, Dlapa), 60. P. Kousal – 30. Martin Růžička (Jaroměřský), 50. Freibergs (P. Vrána, Martin Růžička). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc J. Stránský (Mladá Boleslav) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 2:0. Bez diváků. Stav série: 3:3.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil, Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: Rulík a Patera.

Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek, Freibergs – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký. Trenéři: Varaďa a Zadina.