V minulém týdnu nastoupili frýdecko-místečtí hokejisté v domácím prostředí, kdy hostili favorizovanou Karvinou. V prvním utkání Frýdek v Karviné zvítězit nedokázal, a tak chtěl v odvetě uspět.

HC Frýdek-Místek - SK Karviná 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Do branky domácího týmu se tentokrát místo Febera postavil Jan Unzeitig, který podával od začátku utkání velice dobrý výkon. V polovině druhé minuty hráli domácí v oslabení a na konci dvouminutového trestu se střelecky prosadil hostující Vladimír Luka, který Unzeitiga překonal střelou do horní části branky. Po inkasované brance začali frýdecko-místečtí hráči s nátlakem.

Vyrovnávací branka Martina Nováka ještě uznána nebyla, ale v 9. minutě se již tentýž hráč trefil regulérně, když zužitkoval přihrávku Bojdy. V závěrečné minutě první třetiny hráli domácí přesilovou hru a v době, kdy do konce první části zbývala pouhá vteřina, se střelecky prosadil Janečka – 2:1.

Druhou třetinu začali domácí aktivněji a ve 24. minutě to bylo zásluhou Zapletala již o dvě branky. Pohodu ve frýdecko-místeckém týmu upevnil v čase 32:49 Adam Křivák, který si zpracoval přihrávku Trubky a nedal hostujícímu brankáři šanci. I přes řadu přesilových her se již nikdo v průběhu druhé třetiny neprosadil, takže oba týmy šly do závěrečné části za stavu 4:1 pro Frýdek.

Také vstup do třetí části zápasu se domácím hráčům vydařil. Po 125 vteřinách zvyšoval na 5:1 Ondřej Čára. Hostující mužstvo jen marně hledalo cestu k domácí svatyni, a když už přeci jen skulinku našlo, stál jim v cestě pozorný Unzeitig. V polovině 47. minuty putoval puk po ose Wlaka-Kameník-Bojda a posledně jmenovaný upravoval na 6:1.

To však ještě nebylo vše a více jak stovka přihlížejících diváků se v závěrečné desetiminutovce dočkala dalších tří branek. V 51. minutě se nejprve trefil domácí Sluštík, poté přišli na řadu po dlouhé době i hosté, když skóroval Zakuťanský. Poslední slovo patřilo domácímu Zapletalovi, který 63 vteřin před koncem upravoval na konečných 8:2.

Ve 14. kole zajížděli hokejisté HC Frýdek-Místek na led Horního Benešova, kde bohužel nezopakovali domácí výkon s Karvinou a prohráli 5:2. Tím svěřenci trenéra Špačka přišli o možnost posunout se do čela dlouhodobé soutěže.

Branky: 9. Novák (Čára, Bojda), 20. Janečka (Čára, Wlaka), 24. Zapletal (Novák), 33. Křivák, Sztefek, Trubka), 43. Čára (Bojda, Wlaka),
47. Bojda (Kameník, Wlaka), 51. Sluštík (Sýkora), 59. Zapletal (Kappel, Trubka) - 4. Luka (Slowik, Suszka), 56. Zakuťanský (Saběla). Vyloučení: 6:11, navíc Janečka 10 minut, Sztefek 10 minut, Kameník 5 minut + trest do konce utkání (všichni FM), Zaoral 10 minut (Karviná), využití: 4:1, diváci: 122.

HC Frýdek-Místek: Unzeitig, Pastorek, Novák, Pilař, Sluštík, Čára, Bojda, Sztefek, Zapletal, Merta, Křivák, Kameník, Janečka, Kappel, Sýkora, Trubka, Wlaka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.

Další výsledky 14. kola:

Horní Benešov – HC Frýdek-Místek 5:2 (0:0, 3:1, 2:1),

SK Karviná – HC Rožnov p. R. 6:2 (1:1, 3:1, 2:0).

Program 15. kola:

SK Karviná – HK Krnov (so 20. 12. – 17 hodin),

Horní Benešov – HC Rožnov p. R. (so 20. 12. – 17 hodin),

HC Kopřivnice – HC Frýdek-Místek (ne 21. 12. – 17 hodin),

HC Studénka má volno. (zd)