Domácí hokejisté měli o motivaci postaráno, vždyť v posledním měření sil byli úspěšnější hosté. V 9. minutě našel domácí Sakrajda zcela volného Brančíka, který střelou z mezikruží otevřel skóre zápasu. O chvíli později mohlo být srovnáno, ale brankář Vojtek oba pokusy frýdeckých byť se štěstím vyrazil. Frýdku se ale přeci jen vyrovnat podařilo. V přesilové hře našel Rozum na modré Krutila a ten dělovkou nedal Vojtkovi šanci. Domácí měli vzápětí výhodu trestného střílení, ale Sakrajda si na Láníčka nepřišel. Ve 33. minutě utekl všem Kraft, svůj únik ale gólově vyjádřit nedokázal.

Až v polovině čtyřiatřicáté minuty to hostům vyšlo. Frýdečtí hráli v té době přesilovou hru pěti proti třem a Rozum z dorážky po střele Hrubého upravoval na 1:2. Ani Přerovští se v přesilovkách nechtěli nechat zahanbit. Při vyloučení Kanka bylo zásluhou Sakrajdy srovnáno na 2:2. O všem tedy měla rozhodnout třetí třetina. A na tu nebudou zrovna hosté vzpomínat v nejlepším. Ve 43. minutě ujel při vlastním oslabení po levé straně hřiště Osina a z jeho přihrávky těžil Goiš – 3:2. Šest minut před koncem zápasu využil další přesilovou hru domácí Sprušil a Zubři vedli rozdílem dvou branek. Hosté vykřesali naději v 55. minutě, kdy na trestné lavici seděl Ferenc. Pouhých 36 vteřin jej tam nechal sedět Gajda – 4:3. Domácí ovšem dalšími dvěma kontry pečetili své vítězství.

„Frýdku jsme měli co vracet a rozhodně jsme nechtěli zopakovat předešlý nepodařený výsledek. Na začátku zápasu jsme měli mnoho šancí, ale Láníček nás zase trápil. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas musíme zvládnout. Když jsme Frýdku odskočili na 4:2, tak se naše hra zlepšila. Tři body jsou pro nás hodně důležité, jelikož Frýdek na čtvrtém místě nebyl jen tak náhodou," vyjádřil se po utkání na oficiálních stránkách domácího klubu trenér Zubrů Lubomír Václavíček.

„Čtyřicet minut jsme hráli dobře. Myslím si, že utkání rozhodl gól, který jsme inkasovali v naší přesilovce. Určitě jsme nebyli horším týmem, udělali jsme ale pár malých chyb, a ty Přerov bohužel dokázal potrestat," dodal kouč Frýdku-Místku Jan Vavrečka.

Reparát budou Frýdečtí proti Zubrům skládat hned v sobotu 27. října, kdy se hraje od 17 hodin.

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Branky: 9. Brančík (Sakrajda), 37. Sakrajda (Ferenc, Brančík), 43. Goiš (Osina), 54. Sprušil (Sedlák, Faltýnek), 57. Kundrátek, 59. Kolář (Sakrajda, Brančík) - 24. Krutil (Rozum), 35. Rozum (Hrubý), 56. Gajda (Ovšák, Hrubý). Vyloučení: 7:10, využití: 3:3, v oslabení: 1:0, diváci: 924, buly: 41:26, střely na branku: 36:24.

Frýdek-Místek: Láníček - Ovšák, Kudláček, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, J. Slovák, Kraft, Rozum, Krutil, J. Sluštík, O. Sluštík, Gogolka, Tomis, Kanko, Gajda, Kelner, P. Slovák, Kopún, Hamhalter. Trenér: Jan Vavrečka. (mar)