„Tak prvně bychom chtěli navázat na to, co se naopak v minulé sezoně povedlo. Když měli v Třinci problém se zraněnými hráči, tak je pár našich hráčů doplnilo. Závěr sezony pak klukům neskutečně vyšel a my z toho měli velkou radost. Druhou naší letošní ambicí bude dostat se do vyřazovacích bojů,“ přeje si trenér HC Frýdek-Místek Jiří Juřík.

Tým prošel v létě výraznou obměnou. Osm hráčů skončilo, naopak mužstvo se doplnilo o zkušené hokejisty Jana Rudovského, Jiřího Krisla, Dušana Žovince či Patrika Husáka. V bráně by měl dostat kromě Lukáše Danečka příležitost také talentovaný Nick Malík, který v létě přestoupil do Třince z konkurenčních Vítkovic.

Frýdecko-místečtí hokejisté jdou do boje.

„Jestli jsme se rozhodli správně, to ukáže čas. Určitě jsme se ale nerozhodovali během pěti minut. Nechceme nikam spěchat, chceme jít v jeho kariéře postupnými krůčky,“ řekl na předsezonní tiskovce frýdecko-místeckého celku jeho otec a zároveň i trenér Rysů Marek Malík.

Frýdečtí zahájí sezonu na ledě kladenských Rytířů. „Na začátek sezony jsme v kabině všichni natěšeni. Věříme, že se prvním zápasem odpíchneme a pak budeme sbírat bod za bodem,“ přeje si kapitán týmu Milan Mikulík.