Slezané naposledy padli v hale Polárka před tisícovkou diváků se Zlínem 0:1. „Naše efektivita byla nulová, přitom jsme si šance vytvářeli. Druhá třetina skončila na střely 16:3, měli jsme obrovský tlak, ale bez gólu se vyhrát nedá,“ řekl pro klubový web trenér Frýdku-Místku Martin Hrnčár, který nahradil v polovině října odvolaného Martina Janečka.

Rysi se pod novým koučem herně zvedli, na výhru však dál čekají. Z pěti duelů vydolovali tři body za porážky v prodloužení. Další pokus přerušit dlouhou sérii nezdarů budou moci hokejisté Frýdku-Místku ve středu, kdy se představí na ledě Přerova. Bude to ale náročná mise, Zubři totiž po čtyřech vítězstvích v řadě poskočili na páté místo tabulky.

Jak k výměně trenérů došlo? „Kontaktoval mě pan Peterek, vysvětlil mi svou vizi, nastínil aktuální situaci, kterou je třeba vyřešit. Frýdek-Místek je součástí organizace třineckých Ocelářů, což je nejúspěšnější český klub posledních let, je pro mě proto ctí, že nabídka přišla právě z tak úspěšné adresy,“ řekl Martin Hrčář po příchodu do Slezska.

„S novým trenérem přišel nový impuls. Řekl bych, že se zvedla naše týmová soudržnost. Všichni jsme v tom společně. Ono je to vždy o nás, my jsme na tom ledě,“ prohlásil po Zlíně obránce Frýdku-Místku Daniel Kowalczyk. „Nechci říkat, že v posledních zápasech jsme byli lepší, ale dnes bychom si tři body zasloužili,“ dodal Daniel Kowalczyk.

Fanoušci Frýdku-Místku jsou smutní a zklamaní z dosavadního průběhu sezony. „Na šance se nehraje. Pořád se lepšíme v čem? Že nedáváme tutovky? Bych to napsal na rovinu, že hráči jsou kopyta. Škoda psaní… Hrůza,“ podělil se o své pocity na oficiálním facebookovém profilu frýdecko-místeckého klubu po porážce 0:1 se Zlínem Marek Kupka.

„Pane kouči je pěkné, že víte, když nedáte gól, tak nemůžete vyhrát, ale naše hra nemá vůbec žádný smysl. Jak v obraně, tak v útoku,“ zlobil se Martin Krenželok. Nový trenér Rysů má i své zastánce. „Hra začíná dostávat tvář, kterou se můžeme prezentovat. Od změny trenéra vidím hlavní rozdíl v nasazení, střelbě a hlavně tlaku do brány,“ napsal Tomáš Novotný.