Domácí sice vedli už po 61 vteřinách díky trefě Zemana, hosté však ještě do první přestávky skóre otočili a také zásluhou dvougólového Kanaďana Berishy se už nenechali o tři body připravit. Utkání sledovalo v hale Polárka 1577 diváků.

„Do utkání jsme dobře vstoupili, ale brzy jsme inkasovali dva góly a spadly nám hlavy. Je to z toho, jak jsme vyčerpaní a unavení. Současná marodka je opravdu obrovská,“ řekl trenér Frýdku-Místku Martin Janeček.

„Po druhé třetině jsem nabádal hráče, abychom se ještě zvedli. Třetí třetina byla živější, škoda, že nám sudí neuznali gól na 3:4. Mohli jsme se dostat na kontakt a utkání ještě zdramatizovat. Škoda,“ dodal Martin Janeček.

„Jsme rádi, že jsme uhráli body, protože před týdnem jsme doma s Frýdkem prohráli v prodloužení. Ale kdyby domácí nastoupili v plné sestavě, určitě by to bylo těžší,“ začal hodnotit zápas trenér Poruba Jiří Režnar.

„Frýdečáci bojovali a naši odvedli výbornou práci a vyhráli. Což je pro nás důležité. Po včerejším utkání kluci věděli, o co se hraje. Jsem rád, že nám pomohli i dnes fanoušci, kterých chodí teď i doma hodně,“ dodal Jiří Režnar.

Dohrávka 11. kola Chance ligy (neděle 11. 12. 2022):

Frýdek-Místek – Poruba 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Zeman (Kowalczyk, Teper), 43. z tr. střílení Bednář – 15. Šoustal (Šlahař, Krenželok), 16. Střondala (Šoustal, Berisha), 29. Berisha (Klimíček, Gřeš), 43. Gřeš, 45. Berisha (Střondala). Rozhodčí: Koziol, Grygera – Blažek, Veselý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1577.

Frýdek-Místek: Mokry (32. Švančara) – Homola, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Žůrek, Kareš – Bednář, Vrdlovec, Dostálek – Nestrašil, Zeman, Ramik – Geidl, Macháček, Flok – Čmiel. Trenér: Janeček.

Poruba: Dolejš – Klimíček, Voráček, Mlčák, Sedlák, Lemcke, Krenželok, Dluhoš – Gřeš, Vachovec, Hrníčko – Šlahař, Pšurný, Karafiát – Berisha, Střondala, Šoustal – Häring, Pavlík, Brodek. Trenér: Režnar.