Vsetínští hokejisté v letošním ročníku Chance ligy doma ještě neprohráli. V úterý to chtěli zlomit hráči Frýdku-Místku, kteří odjeli na Lapač odhodlaní bodovat. Prohráli však 2:5. „Měli jsme ale na tři body,“ mrzela porážka trenéra Rysů Vlastimila Wojnara.

První dvě třetiny se hrál hodně vyrovnaný hokej. Valaši brzy vedli, ve druhém dějství ale srovnal Kurovský. Po dvou třetinách to sice bylo 2:1 pro Vsetín, hosté ale věřili, že ve třetí třetině skóre zvrátí na svou stranu.

Jenže po návratu z kabin dostali dvě rychlé branky a bylo po zápase. „Byly to zbytečné góly, které nás bohužel zlomily,“ uvedl Wojnar.

Poté se ještě podruhé v zápase trefil domácí Kloz a deset minut před koncem už jen korigoval Stuchlík. „Dvě třetiny jsme byli lepší a stejně jsme dostali výprask. Je to škoda,“ prohlásil Wojnar.

Pět minut před koncem šli domácí do tří a Frýdek-Místek zkusil hru v šesti. Vytoužené branky, která by utkání ještě zdramatizovala, už se ale hosté nedočkali. Šanci na nápravu budou mít už ve čtvrtek, kdy doma přivítají Jestřáby z Prostějova.

VHK ROBE Vsetín – HC Frýdek-Místek 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Vlach (Bartko, Gorčík), 37. Gorčík (Pechanec), 41. Březina (Gorčík, Ondračka), 44. J. Kloz (Bartko, Půček), 47. J. Kloz (Půček, Ondračka) – 26. Kurovský (J. Michálek, R. Veselý), 51. Stuchlík (Haman, Kaukič). Rozhodčí: Jechoutek, Barek – Polák, Vašíček. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Raszka – Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – Tomi, R. Veselý, Klimša – Kurovský, Peterek, Martynek – Kaukič, Stuchlík, Raška – Matiaško. Trenér: Wojnar.

Hokejisté Třince proti Spartě.
Další vítězství! Na Oceláře si nepřišla ani Sparta
Sokolky se dočkaly první výhry.
Volejbalistky Frýdku-Místku letos poprvé vyhrály