Frýdek přetlačil libereckou farmu až v závěru střetnutí

Velmi důležité body si přivezli hokejisté HC Frýdek-Místek z benáteckého ledu. O výhře ale hosté rozhodli až v posledních čtyřech minutách hry, kdy rysi vstřelili dvě branky.

5.1.2018

Hokejisté Frýdku-Místku získali velice cenné tři body. Benátky porazili 3:1.Foto: Lukáš Staněk

Do Benátek nad Jizerou se frýdecko-místečtí hokejisté vydali posíleni o útočnou dvojici Aron Chmielewski a Ondřej Kovařčík, kteří poslední týdny hrávali v třineckém áčku.

Od úvodních minut byl k vidění svižný hokej. Do vedení se dostali domácí hokejisté v 16. minutě, kdy se v početní výhodě prosadil přesnou tečí Chrtek po Králově střele. Také vyrovnávací branka padla při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Na konci druhé periody putoval za katr domácí Jeník a nedávná frýdecká posila ze Slovenska Daniel Štumpf vyrovnal na 1:1.

To hlavní přišlo nakonec v poslední pětiminutovce. Druhý gól hostí zařídil Matyáš, výhru rysů pak pečetil ještě z trestného střílení Chmielewski. „Podle mne byl k vidění oboustranně kvalitní zápas. Po prohře jsme samozřejmě zklamaní, jelikož jsme hlavně ve druhé třetině měli spoustu brankových příležitostí. Zápas tak spěl pomalu k prodloužení, jenže jsme bohužel inkasovali druhý gól. Je to velká škoda, poněvadž mančaft si za snahu minimálně bod zasloužil,“ svěřil se po utkání domácí trenér Jiří Kudrna.

„Jsme samozřejmě rádi, že nám zápas vyšel. Hráli jsme tady zodpovědný a obětavý hokej od podlahy. Takhle musíme hrát, abychom se z naší mírné krize oklepali. Kluci zaslouží za bojovnost pochvalu. Šli jsme do toho, jak se říká, naplno, i když jsme měli problémy se zakončením. Výborně zachytali oba brankáři,“ dodal hostující kouč Jiří Juřík.

Už v sobotu čeká na frýdecko-místecké hokejisty další důležité střetnutí. O osmou pozici svedou rysi totiž přímý souboj, když na domácím ledě přivítají od 17 hodin nováčka ze Vsetína.

Další výsledky 36. kola: VHK ROBE Vsetín – SK Trhači Kadaň 11:0 (4:0, 3:0, 4:0), SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:1, 4:0, 0:1), HC Energie Karlovy Vary – AZ RESIDOMO Havířov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2), Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 7:2 (2:1, 2:1, 3:0), HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 8:3 (1:3, 4:0, 3:0).

HC Benátky nad Jizerou – HC Frýdek-Místek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 16. Chrtek (Z. Král, Havlín) – 40. Štumpf (Pechanec, Zahradníček), 56. Matyáš (Štumpf, Kvasnica), 59. Chmielewski (TS). Rozhodčí: Grech, Veselý – Coubal, Toman. Vyloučení: 5:5, navíc Král (B) 10 OT. Využití: 1:1. Diváci: 192.

Frýdek-Místek: Daneček – Bartko, Zahradníček, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Kofroň, O. Kovařčík, Chmielewski – Štumpf, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Bajtek, Christov – Franek, Przybyla, Kafka. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

hokej tabulka

5.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Řidič automobilu srazil chodce

Lyžaři. Ilustrační foto.

Podmínky pro lyžaře se lepší

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Oceláři vstřelili lídrovi jediný gól, o výhře Plzně rozhodl mladík Pour

/FOTOGALERIE/ Páté vítězství za sebou na ledě protivníků nepřidali. Hokejisté Třince byliv duelu 41. kola extraligy na půdě Plzně lepším týmem a lídra tabulky přestříleli, po gólu mladého Jakuba Poura z 35. minuty však produktivnější domácí vyhráli 2:1.