HC Frýdek-Místek – HC Rožnov p. R. 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Frýdecko-místečtí začali od začátku utkání dobývat hostující branku, ke které si ovšem cestu hledali hodně těžko. A když už ji přeci jen našli, jejich šance pochytal hostující brankář Malík. Na domácích hráčích byla znát chuť do hry, ale stále se jim nedařilo dostat se na potřebný čas do útočného pásma. Na druhé straně je nutno podotknout, že i soupeř si vypracoval několik šancí, které naštěstí zneškodnil Smetana v brance. Díky skvělým výkonům obou brankářů se obě mužstva rozešly po první třetině za bezbrankového sta­vu.

Také ve druhé třetině naráželi domácí hokejisté na největší překážku, kterou byl skvělý brankář Rožnova. V polovině 37. minuty přihrál Kameník na Křiváka, ten prodloužil puk Kappelovi a z hlediště se mohlo konečně poprvé ozval „gól“. Frýdecko-místečtí hokejisté své hubené vedení do konce druhé třetiny již nenavýšili.

Na začátku 42. minuty domácí chybovali a průnik hostujícího hráče zastavil nedovoleně Novák. Za jeho zákrok bylo proti Smetanovi nařízeno trestné střílení, které hostující Mikula proměnil a vyrovnal na 1:1. Domácí hráči hledali odpověď na vyrovnávací branku hostů a jejich útoky byly pokaždé hrozivější. Na konci 45. minuty vyslal Novák do samostatného nájezdu Wlaku a ten poslal Frýdek-Místek opět do vedení. O minutu později zužitkoval Šupolík přihrávku Kappela a zvýšil na 3:1.

Za dvoubrankového vedení se již domácím hrálo daleko lépe. Od třetí branky uběhlo deset minut a dvojice Novák – Wlaka si zopakovala akci ze 45. minuty – 4:1. Poslední slovo patřilo ještě Rožnovu, který v 58. minutě zásluhou Jakeše snížil na konečných 4:2.

„Naši hráči se tak rozloučili s domácím publikem výhrou proti soupeři, který dokázal i v pouhých deseti hráčích hrát vyrovnanou hru. K poslednímu utkání sezony zavítají muži HC Frýdek-Místek v sobotu 16. února do Krnova, kde se rozloučí s hokejovou sezonou 2007/2008,“ řekl Mario Schüler z domácího oddílu.

Statistika

Branky: 37. Kappel (Křivák, Kameník), 45. Wlaka (Novák), 46. Šupolík (Kappel), 56. Wlaka (Novák) – 42. Mikula (trestné střílení), 58. Jakeš (Veselý).

Vyloučení: 8:5, bez využití

Diváci: 132.

Frýdek-Místek: Smetana – Kameník, Bojda, Merta, Wlaka, Kappel, Křivák, Novák, Říhošek, Jasinski, Šupolík, Čára, Pírek, Sluštík, Matzke, Herman. Trenér Tomáš Špaček.

Rožnov: Malík, Šotek, Koubek, Mikula, Kroupa, Jakeš, Fabián, Veselý, Holý, Duda, Škapík Trenér Pavel Jakeš.

(zd)