Jednatřicetiletý slovenský reprezentant zlikvidoval všech třiatřicet střel Pražanů. Výraznou měrou se tak podílel na luxusní výhře 5:0, která poslala Oceláře do semifinále se Zlínem. To zahájí Slezané v úterý na ledě vítěze základní části.

„Všichni hráči se perfektně vraceli, Sparta se snad ani jednou nedostala do přečíslení. Tak by to mělo v play-off vypadat," pochvaloval si brankář Hamerlík, který vychytal třetí nulu v sezoně a premiérovou ve vyřazovacích bojích.

Prakticky má ale „Hamas" na svém kontě ještě o jedno čisté konto navíc. Do statistik se však započítávají pouze ty nuly, při kterých je gólman v brance po celou dobu zápasu.

Čtvrtfinálovou sérii se Spartou jste čistým kontem odstartoval, když jste na konci první třetiny vystřídal zraněného Šimona Hrubce, a také zakončil. To je hodně slušná práce…

Já ty nuly absolutně neřeším. Jsem hlavně rád, že jsme dosavadní zápas sezony zvládli. Je jedno, jestli to skončilo 5:0, nebo bychom vyhráli třeba 8:7. Ovšem nula je pro nás určitě povzbuzením do dalších bojů v náročném play-off.

Šestý zápas jste vynechal kvůli zranění. Návrat jste zvládl skvěle, bylo všechno v pohodě?

Bylo to o tom, jestli mě zranění pustí na led, nebo ne. Ráno před utkáním jsem se cítil výborně, po obědě jsem si odpočinul a šel do toho. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem to zranění absolutně necítil. Ale nijak mě to neomezovalo a hlavně nebolelo. Vůbec jsem to neměl v hlavě. Bylo to v pohodě.

O postupujícím musel rozhodnout až sedmý zápas. Kdy se lámal?

Dali jsme šťastný první gól a začali si více věřit. Kluci fantasticky bránili, blokovali střely. Navíc se všichni perfektně vraceli, Sparta se snad ani jednou nedostala do přečíslení, což bylo skvělé. Tak by to mělo v play-off být. Celkově bych řekl, že rozhodl náš lepší pohyb i hra.

Na začátku druhé třetiny jste za stavu 1:0 nevyužili minutovou přesilovku pět na tři. Neříkal jste si v tu chvíli, že by to mohl být problém? Je fakt, že přesilovka pět na tři by se měla využívat. Byla i dost dlouhá. Sice jsme pak faulovali, ale i tak pokračovala přesilovka čtyři na tři. Gól jsme nedali, ale naštěstí nás to nerozhodilo. Od začátku až do konce jsme hráli soustředěně, koncentrovaně a týmově. A v tom pokračovali i po té nevyužité dvojnásobné přesilovce. Šli jsme prostě za vítězstvím.