V úvodním zápase 10. kola BAHL změřily síly celky Mostů a Třince. Pro oba týmy to bylo druhé sezónní porovnání, když v tom prvním duelu vyhrály Mosty vysoko 7:1. Skóre utkání otevřel již ve 4. minutě Třinecký Wojtas. Dynamu se podařilo srovnat o sedm minut později, kdy se prosadil novic Piwko. Ovšem hned o půl minuty na to se dostali Třinečtí zpět do vedení. To se na modré srazili dva beci Dynama a hostující Karch zakončil samostatný únik gólem – 1:2. Když v 18. minutě přidali Imperátoři třetí branku a s Dynamem to nevypadalo vůbec dobře. Jenže přišla 24. minuta a Třinec v rozmezí šestnácti vteřin vyrovnal. V závěru ještě na Bockův gól reagoval dalším srovnáním skóre Karch a rozhodnutí tedy muselo přijít až v samostatných nájezdech. V nich byli úspěšnější Imperátoři, kteří si do tabulky připsali o bod navíc.

Ve druhém zápase nastoupila poslední Střítež proti předposledním Panterům. Domácí chtěli nutně bodovat a aktivní hra se jim vyplatila, když po čtyřech minutách hry skóroval Čimpel. Polští hokejisté postupem času hru vyrovnali a jen několik sekund před koncem první třetiny srovnal Sama. Důležitý zápas se pro střítežské hokejisty začal nepříznivě lámat v polovině druhé periody, kdy Panteři v rozmezí jedné minuty odskočili až na 1:3. V poslední třetině Technici stačili už jen snížit na konečných 2:3.

Třetí zápas kola sehráli hráči Monsters proti favorizovanému Hrádku. Předzápasové prognózy se Hrádečtí snažili naplnit hned od začátku a v úvodní třetině svého soupeře jasně přehrávali. Monsters však držel nad vodou brankář Lukšík. Ve druhé části zápasu se osmělili i Ostravští a vypracovali si několik slibných příležitostí, žádnou z nich však nevyužili. Rozhodující momenty přišly až ke konci prostřední části. Nejdříve se v prostoru před brankou nejlépe zorientoval Wantulok a poslal Hrádek do vedení. Hned o minutu později zvyšoval Gorny na 0:2, když šikovně tečoval Walachovu střelu od modré. Ve třetí třetině už Hrádek kontroloval svou hru, soupeři nedovolil utkání zdramatizovat, a tak si připsal zasloužené tři body do tabulky.

Zápas Koubové s Torpédem začal až v pozdních nočních hodinách, ovšem na kvalitě zápasu to vidět nebylo. Oby celky hrály pohledný kombinační hokej. V úvodní třetině se diváci ještě gólů nedočkali, ty přišly až po změně stran, kdy se dvakrát prosadili hráči lídra z Kozubové. Havířovští se ovšem nevzdali a ve třetí třetině srovnali na 2:2. Rozhodnutí padlo dvě minuty před koncem zápasu, kdy kozubovský útočník Lisztwan upravil na 3:2. Torpedu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Týmem 10. kola se staly Czarne Pantery, které uspěly v důležitém zápase o pomyslných šest bodů proti Stříteži. Hráčem kola se stal podruhé za sebou Vojtěch Karch z Imperators Třinec, který výraznou měrou přispěl k vítězství svého týmu na mosteckým Dynamem.

Výsledky: HC Dynamo Mosty – HC Imperators Třinec 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1). Branky: 11. Piwko, 24. Kufa (Czeczotka), 24. Bocek (Lýsek), 38. Bocek (Lýsek) – 4. Wojtas (Bukva), 12. Voj. Karch, 19. Bukva (Voj. Karch), 38. Marthaus (Rusz) 39. Voj. Karch SN. HC Technici Střítež – HC Czarne Pantery 2:3 (1:1, 0:2, 1:0). Branky: 4. Čimpel, 35. T. Swienczek (M. Trpišovský) – 13. Słama (Dudkiewicz), 21. Marek (Dudkiewicz), 22. Słama (Chodak). HC Monsters Ostrava – HC Hrádek 0:2 (0:0, 0:2, 0:0). Branky: 23. Wantulok (T. Cieslar), 24. B. Gorny (Walach). HC Kozubová – HC Torpedo Havířov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2). Branky: 19. Macoszek, 23. M. Bocek, 37. Lisztwan (Kostka) – 29. Burdík, 36. Hadaš (Štěbra). (mt)

Tabulka