Ani napotřetí v letošní sezoně se nepodařilo hokejistům Třince vyzrát na České Budějovice. A co hůř. Doma opět nevstřelili ani branku, podobně jako v předchozím vystoupení s Pardubicemi. Střelecká mizérie tedy pokračuje. Naopak Jihočeši bodovali již v pátém zápase po sobě a stoupají tabulkou vzhůru.

„Chybí nám snaha a urputnost. Když ty střely navíc tak kvalitní brankář jako je Eda Turek vidí, tak je prostě nepustí. Chce to větší tlak a důraz před bránou. Už od repre pauzy to vázne. Budeme muset zase zapracovat,“ ví dobře třinecký forvard Ladislav Kohn.

Slezané tak nenavázali na dvoubodový zisk z ledu pražské Slavie, když si vylámali zuby na fantasticky chytajícím gólmanu Turkovi, jehož neprůstřelnost se protáhla již na 184 minut. „Měl jsem dnes více práce, než v těch předešlých zápasech. Ale zase tam soupeři měli v minulých utkáních větší příležitosti, nějaké nájezdy a jiné nebezpečné situace. Třinec měl zase více střel,“ řekl hrdina Jihočechů.

O osudu utkání rozhodla 50. minuta, kdy za bezbrankového stavu přenechal Sailer zadovkou puk Šimánkovi, který střelou na lapačku z levého kruhu překonal třineckého gólmana Hamerlíka.

Ocelářům pak nebyla platná ani zvýšená aktivita. V závěrečné třetině vyslali na hostující svatyni dvojnásobný počet střel než soupeř, ale ani dobře sehraná početní výhoda vyrovnání nepřinesla. V tutovkách se postupně ocitli Polanský, Hrabal a Květoň. Českobudějovický démon Turek byl však neprůstřelný, když máchal lapačkou v nadzvukové rychlosti.

„S Budějovicemi se nám dlouhodobě nedaří. My jsme chtěli předejít tomu, co bylo proti Pardubicím, že inkasujeme hned z kraje zápasu. Na obou stranách se hrála důsledná obrana, byla to velice taktická bitva. Po dlouhé době naše mužstvo z tohoto hlediska předvedlo výborný výkon. Postupně se z toho stal zápas o jednom gólu, který jsme po chybě nakonec dostali my. Přitom zrovna ve třetí třetině hosté tolik šancí jako my neměli,“ řekl trenér Třince Břetislav Kopřiva.

„Měl jsem i strach, že po dvou vítězných vzájemných zápasech na nás bude Třinec pořádně namotivován. Hráli jsme dobře do obrany, udržet v Třinci stav 0:0 dvě třetiny není jednoduché. Gól v závěru nás nastartoval a potom výborný Turek chytil dvě tutovky,“ pochválil oporu v bráně českobudějovický kouč František Výborný.

Utkání bylo v úvodu druhé třetiny na téměř půl hodiny přerušeno. Na stadionu vypadl hlavní rozvaděč a fanoušci museli čekat ve tmě na opětovné nahození světel. „Byly tam problémy s elektroinstalací, nějaké zkraty, na místě zasáhli hasiči, povedlo se jim dostat situaci pod kontrolu. Nakonec nebyl vážnější problém až na ten dým. Zvládlo se to velmi rychle právě díky hasičům, necháme to ještě celé zkontrolovat, aby se to neopakovalo,“ uvedl mluvčí třineckého klubu Ivo Pullmann.

HC Oceláři Třinec – České Budějovice 0:2

Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2

Muž zápasu: Turek

Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Cartelli, Andersons, Lojek, Malec, Výtisk, – D. Květoň, Polák, Bonk – Kohn, Polanský, M. Růžička – Pospíšil, Peterek, Martynek – Kanko, Hampl, Tomas. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

České Budějovice: Turek – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar – Mertl, Vak, Veselý – Gulaš, Mikeska, L. Květoň – Melichárek, Šimánek, Sailer – Kotrla, Micka, Hřebejk. Trenéři: Výborný a Kupka.

Branky a nahrávky: 50. Šimánek (Sailer), 60. Sailer (Vak). Vyloučení: 5:8, navíc Malec (Třinec) 10 minut. Bez využití. Rozhodčí: Turčan, Pešina – Lhotský, Bejček. Diváci: 3371.