Třinec upadl do koronaviroé karantény, ze které se vrátil do pátečního duelu se Zlínem. Oceláře však i nadále trápila rozsáhlá marodka, a tak sestava vypadala jinak, než na co jsou fanoušci úřadujícího extraligového šampiona zvyklí.

Přesto Třinec souboj se Zlínem zvládl a především díky parádní třetí třetině vyhrál 6:2. „Chci kluky pochválit, že zápas odehráli velmi dobře. Celých šedesát minut fungovali jako jeden celek, bereme zaslouženě tři body. Výhry si ceníme vzhledem k situaci, ve které jsme,” prohlásil spokojeně třinecký kouč Ocelářů Václav Varaďa.

K hvězdám utkání patřil domácí polský útočník Aron Chmielewski, který vstřelil první dvě branky domácího celku. Třicetiletý forvard, jenž je v Třinci už od sezony 2014/15, odehrál svůj nejlepší zápas v sezoně, během níž zatím posbíral 6 (3+3) bodů.

Chmielewski nastupuje v extralize poměrně pravidelně, letos si připsal zatím 15 startů, v utkání měl však tentokrát i dva krajany, kteří si letos odbyli mezi Oceláři premiéru. Jedním z nich je třiadvacetiletý Alan Lyszczarczyk, jenž ještě loni působil v zámoří. Letos ale nastupuje za prvoligový Frýdek-Místek a s 34 (10+24) body je nejproduktivnějším hráčem rysů, kteří jsou partnerským klubem Ocelářů. Jednou asistencí se uvedl i během své extraligové premiéry.

Do utkání se Zlínem zasáhl taky třicetiletý Filip Komorski, který v letošním prvoligovém ročníku posbíral 24 bodů a v kanadském bodování rysů je hned druhý za Lyszczarczykem. Do České republiky přišel rodák z Varšavy před sezonou z celku GKS Tychy.

Aby v jednom extraligovém duelu nastoupili tři Poláci, to se ještě nestalo. Všichni však svým výkonem zaujali. „Vypadali suprově a zapadli k nám skvěle. Klobouk dolů před nimi, že naskočili a odehráli takhle celý zápas. Jako tým jsme se i díky nim s tou situací popasovali skvěle,” prohlásil po duelu se Zlínem útočník Třince Marko Daňo.