Také v letošní sezoně dokázali třinečtí Oceláři, že jsou nejlepším hokejovým týmem v kraji. Velkého rivala z Ostravy v sezoně třikrát porazili a na rozdíl od něj už mají dnes klid a jistotu postupu do předkola play off. Třinec tak definitivně přebírá hokejovou vládu nad Moravskoslezským hokejovým národem. A po právu.

Nejenom proto, že hokej, který předvádí, je ke koukání. Třinci ale předkolo nestačí. „O úspěšné sezoně se bavme, až budeme nad hlavami třímat pohár pro mistra ligy,“ hovoří nekompromisně kapitán Ocelářů Jan Peterek. Před sezonou vyhlásilo vedení cíl dostat se minimálně mezi čtyři nejlepší celky extraligy, čímž by oceláři navázali na loňské prohrané, ovšem fantastické semifinále s Libercem.

„Na vytyčené metě se nic nemění,“ potvrdil trenér Třince Břetislav Kopřiva. „Pro mě bude každý postup malým úspěchem, protože liga je neuvěřitelně vyrovnaná,“ dodal Kopřiva.

Kdo povede tým v roli kapitána, je dané. Ovšem kdo bude hráčům krýt záda v brance, tak jisté není. Připraveni jsou jak Roman Čechmánek, tak Martin Vojtek – podle statistik nejlepší gólman extraligy. „Je to složité. V brance může být jenom jeden. Dlouhodobě nám chytal skvěle Martin, což potvrdil i výtečným výkonem v posledním zápase na Spartě. Neměl by být důvod ke změně, ovšem i Roman Čechmánek potřebuje chytat,“ řekl tajemně Kopřiva.

Další jistotou a devízou klubu jsou skvělí diváci. I z poloviny naplněná Werk Arena dokáže vytvořit neuvěřitelnou kulisu. Co by se stalo, kdyby bylo plno, už v Třinci taky vědí. A právě na hlasitou podporu, která nenechá hokejisty vydechnout, Oceláři spoléhají. „Atmosféra na stadionu je už teď výborná a diváci nám hodně pomáhají. A myslím, že k té atmosféře přispíváme svou hrou. Kdybychom hráli nevábný hokej, tak to diváky nebude bavit,“ říká Kopřiva.

„Musíme se snažit, aby na nás mohli fanoušci být hrdí. Za tým můžu slíbit, že na ledě necháme všechny síly,“ slibuje před vrcholem sezony Peterek. Podle něj svou přítomností a povzbuzováním mohou fandové pomoci týmu dojít hodně daleko. První možnost ukázat se mají hráči i fanoušci dnes proti Znojmu!

Oceláři pomáhají

Vletošní sezoně se hokejový klub Oceláři Třinec rozhodl zapojit do charitativního projektu, ve kterém se formou dražby hokejové výstroje získávají peníze pro Slezskou diakonii vTřinci.

Vprvním kole se vydražila hokejka Rostislava Martynka za devět tisíc korun, ve druhém, které nyní probíhá na www.hcwerk.cz se draží brankářská hůl gólmana Martina Vojtka.