„Liberec má kvalitní mužstvo, za výsledek jsme moc rádi," řekl po utkání Vladimír Országh, asistent trenéra Ocelářů. Ti položili základ ke svému vítězství hned v úvodní třetině po trefě Draveckého. Další dva góly tým trenéra Motáka přidal ve druhé části hry, kdy puk za záda Kváči poslali Hudáček a Růžička, který podruhé rozvlnil libereckou síť v 51. minutě.

Tygrům se podařilo překonat výborného Kacetla v brance Ocelářů až šest minut před koncem zápasu zásluhou Ordoše. „Myslím, že dnes jsme poctivě pracovali šedesát minut a čekali jsme na šance. Když přišly, tak jsme je využili. Škoda inkasovaného gólu, protože brankář nás několikrát podržel a byl důležitým článkem naší výhry. Ale každý hráč k tomu přispěl a pro nás jsou to důležité body," hodnotil duel trinecký asistent Vladimír Országh.

Frýdek-Místek - Jičín, házená, listopad 2022
OBRAZEM: Házenkáři Frýdku-Místku porazili Jičín, jsou pátí

Hokejová extraliga - 20. kolo:

Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Ordoš (Filippi, Balinskis) - 15. Dravecký (Chmielewski), 34. Hudáček (Daňo, Jaroměřský), 37. M. Růžička (Voženílek), 51. Hudáček (Marinčin, Hrňa). Rozhodčí: Pilný, Šindel – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:33. Zásahy brankářů: 29:21. Diváci: 6035.

Liberec: Kváča – Nedomlel, Balinskis, Melancon, Ivan, J. Dvořák, Derner, Kolmann – Faško-Rudáš, Bulíř, Birner – Frolík, Filippi, Ordoš – Flynn, A. Najman, Vlach – Rychlovský, Jelínek, Šír. Trenér: Patrik Augusta.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Ročák, Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský, Zahradníček – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký, Kurovský – Hrňa. Trenér: Zdeněk Moták.