„Dával jsem přihrávku na Hudyho a sjelo mi to, jejich obránce si pak dal vlastní gól. Kdyby mi žabka vyšla, možná z toho gól není vůbec. Ale tohle je odměna za naši práci,“ popsal útočník Ocelářů Daniel Voženílek svou šťastnou trefu s tečí.

Nejen kvůli vítězné brance ho na ledě provázel pískot diváků. V minulé sezoně totiž působil právě ve Spartě. „Mám víc míst, kde mě fanoušci nemají rádi, ale co nadělám? Tohle je má hra,“ mávl nad tím rukou.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, 20. března 2023, Praha. Hráči Třince Daniel Voženílek (vlevo) a Aron Chmielewski se radují z rozhodujícího gólu v prodloužení.
Oceláři vrátili Spartě úder, rozhodl Voženílek. Vyrovnaná série míří do Třince

„Od třetí třetiny jsme byli lepší, tlačili jsme je a z toho pak vyplynuly i sparťanské fauly,“ připomenul tři vyloučení domácích v prodloužení. „Snažíme se mít přesilovku kvalitní, proto jsem věřil, že gól z ní dáme,“ prozradil Voženílek.

„Věřili jsme si, že v Praze můžeme vyhrát,“ doplnil spoluhráče útočník Libor Hudáček, který v pondělí dvakrát překonal skvěle chytajícího Kováře, navíc druhou brankou poslal zápas do prodloužení.

Hokejové čtvrtfinále, první zápas Sparta Praha - Oceláři Třinec 3:2.
Oceláři zabrali až ve třetí třetině, ale obrat v Praze do konce už nedotáhli

„Důležité bylo, že jsme je nepustili do náskoku dvou tří gólů. Mohli jsme hrát svou hru a ne hrát do kopce,“ řekl Hudáček. „Byli jsme aktivní, vypracovávali jsme si prostor k šancím. Myslím, že opět rozhodly speciální formace,“ dodal třinecký trenér Zdeněk Moták.

Vyrovnaná série za stavu 1:1 pokračuje ve čtvrtek (od 17 hodin) a v pátek ve Werk Areně.