„Rekordy člověk v průběhu play-off neřeší, ale znamená to pro mě samozřejmě hodně. Být vedle takových hráčů, jací v těch tabulkách jsou, je pocta. Chtěl bych poděkovat všem, co mi k tomu pomohli, ale jsme v půlce série a je důležitější, abychom vyhrávali, než abychom tady řešili osobní věci,“ prohlásil Růžička.

Oceláři zvítězili na východě Čech 4:2 a 2:1 v prodloužení. Opět ukázali, jak kvalitně jsou připraveni. „Snažíme se být trpěliví a věnovat se naší hře. Dnes jsme trpěliví byli, i když byl Hradec místy lepší. A byli jsme za to odměněni,“ řekl Růžička po středečním druhém souboji, který rozhodl v 71. minutě útočník Daniel Voženílek.

Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 1:2 PP (Extraliga - 2. finále play-off, 19. 4. 2023). Fanoušci Třince.
OBRAZEM: Třinec loupil v Hradci, ve finále vede už 2:0. Jak to vypadalo v hale?

Oceláři usilují o čtvrtý mistrovský titul v řadě, série pokračuje v sobotu na jejich ledě. „Chtěli jsme tady vyhrát jedno utkání a vyhráli jsme obě, jsme šťastní. Jedeme teď domů a musíme se na ty dva domácí zápasy připravit tak, abychom v nich uspěli. Máme zkušený tým, půjdeme do nich však s pokorou,“ dodal Martin Růžička.

Ve střelecké tabulce extraligového play-off překonal Kratěnu, který ale zůstává rekordmanem s osmi tituly, zkušený třinecký lídr útočí v bitvě s Hradcem Králové na šestý. „Tohle v hlavě vůbec nemám. Až tak dopředu nepřemýšlím. Vždyť jsme teprve na začátku série,“ uzavřel Martin Růžička.

Mountfield HK - HC Oceláři Třinec (Extraliga - 1. finále play-off, 18. 4. 2023). Radost fanoušků Třince.
OBRAZEM: Třinec ve finále vede, v Hradci zářil Voženílek. Jaké to bylo v hale?