V sérii zatím platilo pravidlo, že kdo dá první gól, ten vyhraje. Tentokrát bylo vše jinak. Dynamo šlo do vedení v nástupu do druhé třetiny, kdy se prosadil Zohorna. Slezané na to reagovali třemi brankami, což bylo rozhodující.

„Druhou třetinu jsme od toho gólu na 0:1 sehráli velice dobře. Došli jsme do dvougólového vedení a i když jsme vteřinu před jejím koncem inkasovali zneklidňující branku na 2:3, už jsme to ve třetí třetině uhráli,“ řekl trenér Třince Zdeněk Moták.

„Na začátku druhé třetiny jsme šli do vedení 1:0, jenže od té doby jsme nebyli dostatečně důrazní. Góly na 1:1 a 1:2 jsme měli mít pokryté. Když odskočili na 1:3, bylo to už těžké,“ vykládal kouč Pardubic Radim Rulík.

„Třinec se zase zaměřil na kvalitní obranu a bylo složité je přetlačit. Přesto jsme snížili a ve třetí třetině udělali vše, abychom srovnali. To se nám ale nepodařilo,“ dodal Radim Rulík.

Extraliga – 5. semifinále play-off (pondělí 10. 4. 2023):

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Zohorna (R. Kousal), 40. A. Musil (Mandát, Čerešňák) – 25. Čukste (Marcinko, J. Jeřábek), 33. M. Růžička (Chmielewski), 34. M. Růžička (J. Jeřábek), 59. Kurovský (Nestrašil). Rozhodčí: Kika, Šindel – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:4, navíc Zohorna – Nestrašil 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Stav série: 2:3.

Pardubice: Will – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář, Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič. Trenér: Rulík.

Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Chmielewski, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, M. Roman, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký – Svačina, Vrána, Hrňa. Trenér: Moták.