První zastávkou extraligových šampionů byl po poledni třinecký magistrát. Po setkání s představiteli města a primátorkou Věrou Palkovskou zamířili zlatí Oceláři na ředitelství Třineckých železáren.

Mistrovský expres pokračoval letos premiérově také do Českého Těšína, Jablunkova a Bystřice. Velkolepou akci zakončili svěřenci trenéra Zdeňka Motáka již zpět v Třinci na autogramiádě před Kauflandem.

„Oslavy jsou výborné. Slavili jsme hned po zápase, bylo toho poměrně dost a jízdou v otevřeném autobuse to vrcholí. Je to sice dlouhé, ale radostné, skvělé. Oslavy beru s rozumem a užívám si toho, že mnoho lidí nemůže říct, že byl mistrem extraligy v ledním hokeji,“ pousmál se trenér třineckých mistrů Zdeněk Moták.

„Vyhrávat tituly je návykové, extrémně. Těžko se mi to popisuje jinak, ale je to jako droga,“ culil se útočník Třince Andrej Nestrašil. Ten si s parťáky náramně užil speciálního dvoupatrového autobusu bez střechy s pípou a naraženými sudy piva. „Tohle je fakt paráda. A navíc nám krásně vyšlo počasí,“ dodal vysmátý Andrej Nestrašil.