Opavští začali skvěle. Už ve 2. minutě zůstal u levé tyčky Laníčkovy svatyně nepokrytý Mlýnek, kterého našel Černý a prvně jmenovaný nadvakrát propasíroval puk skrz domácího brankáře do sítě – 0:1. Krátce nato sehrál Slezan svou první početní výhodu a hned ji dokázal proměnit zásluhou přesné trefy kanonýra Chalupy. Neuběhlo ani pět minut a přesilovou hru dokázali přetavit v kontaktní gól i Frýdecko-místečtí, když se k dorážce dostal Kopún a z bezprostřední blízkosti propálil Šafránka.

O chvíli později dokonce domácí vyrovnali, ale branky bylo dosaženo až po posunutí opavské klece, takže gól nebyl uznán a pokračovalo se za stavu 1:2.

Ve druhé dvacetiminutovce se skóre dlouho neměnilo, na jejím konci ale úřadovali hokejisté z Opavy a dvěma rychlými góly v rozmezí dvou minut definitivně zlomili odpor Frýdku-Místku. Krátce po návratu Suchého na led se prosadil Černý a čtrnáct sekund před koncem druhého dějství upravil na 1:4 díky druhé využité přesilovce Kocián. Ve třetí třetině Opava své tříbrankové vedení kontrolovala a domácí mužstvo si už příliš šancí nevytvořilo. Poslední slovo tak měl znovu opavský Slezan. Veterán Pavelek projel do útočného pásma a přesnou střelou vymetl pavučinky v pravém horním růžku domácí branky, kterou od 41. minuty strážil namísto Láníčka Chvostek.

Mužstvo pod vedením kouče Suchánka tak zvítězilo podruhé v řadě a dostalo se zpátky na příčky zajišťující postup do vyřazovací části. „Za vítězství jsme samozřejmě rádi, ale jednoduché to nebylo. V zápase jsme měli jednu velkou slabinu. Prohrávali jsme všechna buly a dělali nezvyklé chyby po vhazování v obranném pásmu. Rozhodly ale poslední minuty druhé třetiny, kdy nám domácí svými chybami nabídli šance, které jsme proměnili. V poslední třetině už jsme výsledek jen kontrolovali," zhodnotil zápas opavský trenér Karel Suchánek.

HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Kopún (Mach, Suchý) – 2. Mlýnek (Černý), 8. Chalupa (Kocián), 39. Černý (Galvas), 40. Kocián (Tichý, Herman), 55. Pavelek. Rozhodčí: Šutara – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2

Frýdek-Místek: Láníček (41. Chvostek) – Gajda, Teper, Měkýš, Balčík, Ovšák, Kudláček, Ferenc, Kocurek – Gogolka, O. Sluštík, Škatula, P. Slovák, Rozum, Mach, Suchý, Kopún, J. Sluštík, Kelner, J. Slovák, Štubňa. Trenér: Jan Vavrečka.

Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Galvas, Tůma, Bedárek, Mosler, Vrabel – Chalupa, Kocián, Herman – Černý, Mlýnek, Vítek – Pavelek, Svoboda, Wolf. Trenér Karel Suchánek

Jan Šimek