Frýdečtí hokejisté začali utkání aktivně a již v desáté vteřině musel brankář Vlachýnský zasahovat proti střeleckému pokusu Vajdy. Na druhé straně prověřil Láníčkovu pozornost Bacul.

První změnu skóre přinesla polovina páté minuty. To Bokroš využil velkého tlaku domácích a po přihrávce Hartmana otevřel skóre zápasu – 1:0. Domácí byli po úvodní brance při chuti a na konci 6. minuty se radovali podruhé, když se prosadil Ambruz. V 9. minutě putoval za katr domácí Musil, jenže přesilovku sehráli hosté tak nešťastně, že v polovině 10. minuty zvyšoval Ovšák již na 3:0. Střelecký koncert domácích měl dalšího pokračování. Na 4:0 zvyšoval v přesilové hře Bacul a účet první třetiny uzavřel Ovšák.

Také prostřední část začali domácí aktivně, ale góly si začali připisovat hosté. Ve 27. minutě snížil nejprve Kabeláč, o dvě minuty později upravoval Gogolka na 5:2. Při Gajdově vyloučení sice domácí Bacul zvýšil vedení Bobrů na 6:2, do konce utkání již góly padaly pouze do domácí svatyně. Ve 43. minutě putoval na trestnou lavici domácí Musil a Nečasově družině stačilo pouhých 39 vteřin, aby přesilovku využil.

To Měkýš nahazoval puk před branku soupeře a od jednoho z domácích hráčů se černý touš odrazil za záda překvapeného gólmana Bobrů. V 57. minutě zahráli domácí na zakázané uvolnění a z následného buly se prosadil jemnou tečí Štubňa – 6:4. Diváci ve Valašském Meziříčí tak měli možnost vidět drama až do samého konce utkání. Na rozdíl jediné branky pak stačil ještě v čase 59:59 snížit hostující Mach.

Na hokej půjdou frýdecko-místečtí diváci opět zítra, a to v domácím střetnutí s nedalekou Karvinou. Hraje se v hale VSH od 18 hodin. O víkendu pak zamíří svěřenci trenéra Radima Nečase do Uherského Hradiště.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - HC FRÝDEK-MÍSTEK 6:5 (5:0, 1:2, 0:3)

Branky:
5. Bokroš (Hartmann), 6. Ambruz (Bokroš, Varga), 10. Ambruz (Ovšák), 12. Bacul (Kopecký), 15. D. Varga (Ovšák), 37. Bacul (Martiník, Kopecký) – 27. Kabeláč, 29. Gogolka, 43. Měkýš (Rozum), 57. Štubňa (Mareček), 60. Mach (Sluštík). Vyloučení: 9:9, využití: 3:1, v oslabení: 1:0

Frýdek-Místek: Láníček (12. Jagoš) - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Vajda, Kabeláč, O.Sluštík, Rozum, Diviš, Matýsz, J.Sluštík, Mareček, Gogolka, Štubňa, Kopáč, Gangarčík, Mach. Trenéři: Radim Nečas a Miroslav Kameník